Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kłopoty bogactwa w Gliwicach

Kłopoty bogactwa w Gliwicach

fot. archiwum

Beniaminek I ligi kobiet, AZS Politechnika Śląska Gliwice, ma zamiar zgłosić do rozgrywek w najbliższym sezonie aż 18 zawodniczek, w tym 11 nowych siatkarek. Trener Krzysztof Czapla na każdej pozycji będzie więc borykał się z kłopotami bogactwa.

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej wywalczyły awans do I ligi, zajmując 2. miejsce w turnieju finałowym, jaki w maju odbył się w Jarosławiu. Po awansie klub przystąpił do budowania kadry na kolejny sezon. Zespół opuściły Sylwia Pastuszko i Paulina Dereń, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy na ligowych parkietach. Pierwsza z nich obejmie zespoły młodzieżowe w AZS-ie, druga zawiesiła karierę. Karolina Pawłowska najprawdopodobniej przeniesie się do innego pierwszoligowca z Jastrzębia-Zdroju, nowych klubów szukają Karolina Grzelak, Karolina Kupczak, Martynika Robel i Karolina Szewczyk.

W Gliwicach rozpoczęły się wielkie testy, na które zgłosiło się całkiem sporo zawodniczek. Aż 11 z nich uzyskało aprobatę trenera i w przyszłym sezonie ma reprezentować barwy AZS-u Politechniki Śląskiej. Do rozgrywającej Anny Wrzeszcz dołączyły Aleksandra Filip z ŁKS-u Łódź oraz Katarzyna Pyzdrowska, reprezentująca w ostatnim sezonie barwy trzecioligowego Spartakusa Lniano. Do atakujących Patrycji Ząbek i Patrycji Drożdzińskiej dołączyła Aleksandra Jurkojć, młoda siatkarka bydgoskiego Pałacu. Za przyjęcie w gliwickim zespole oprócz Małgorzaty Sikory odpowiadać będą Elżbieta Klein z BKS-u Bielsko-Biała, Gabriela Mazur ze Sparty Warszawa, Sandra Szychowska z Bronowianki Kraków oraz Katarzyna Bakuła, która w ostatnim sezonie była zawodniczką Łaskovii Łask. Do gry po urlopie macierzyńskim wraca również Barbara Susek.

Na środku siatki pozostanie debiutująca w poprzednim sezonie w rozgrywkach ligowych Nicole Rybakiewicz. Dołączą do niej Klaudia Gajewska z ŁKS-u Łódź, Martyna Pietrek z Silesii Volley oraz Karolina Sowisz z Bronowianki Kraków. Na pozycji libero pozostaną Daria Anton oraz Alicja Markiewicz.Trzy rozgrywające, cztery środkowe, trzy atakujące, dwie libero oraz aż sześć przyjmujących – taki skład do dyspozycji w nadchodzącym sezonie będzie miał trener Krzysztof Czapla. Biorąc pod uwagę propozycję, by w przyszłym sezonie w składzie meczowym mogło być 14 zawodniczek, to i tak cztery z nich zasiądą na trybunach. Klub nie ukrywa jednak swoich ambicji gry w czołówce I ligi kobiet, stąd też tak szeroka kadra.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved