Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bartosz Kwolek: Jesteśmy nastawieni bojowo

Bartosz Kwolek: Jesteśmy nastawieni bojowo

fot. CEV

Reprezentacja Polski kadetów od poniedziałku będzie grać w Tbilisi w 13. Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. - Impreza w Gruzji będzie też dla nas elementem przygotowawczym do mistrzostw świata - mówi Bartosz Kwolek, przyjmujący reprezentacji Polski.

Przed wami 13. Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. W Tbilisi chcecie walczyć o medale, czy raczej sprawdzić formę przed mistrzostwami świata?

Bartosz Kwolek: Zawsze chcemy wygrać jak najwięcej meczów i zdobyć dla Polski wiele medali. Także teraz, tak jak przed każdym turniejem, jesteśmy bardzo bojowo nastawieni. Wszystkie tego typu zawody pozwalają nam rozwijać się sportowo i są okazją do zdobycia nowego doświadczenia. Impreza w Gruzji będzie też dla nas elementem przygotowawczym do mistrzostw świata, które zbliżają się wielkimi krokami.

Rozumiem, że tegoroczne mistrzostwa świata kadetów w Argentynie są dla was imprezą docelową?Tak, oczywiście, cały czas się do nich przygotowujemy. Każdy chce zdobyć medal na takiej imprezie. Oczywiście najbardziej chcielibyśmy wywalczyć złoto. Takie trofeum to dla nas bodziec do jeszcze cięższej pracy.

W mistrzostwach Europy przekonałeś się, jak smakuje zdobycie złotego medalu. Finał z Włochami cały czas jest w waszych głowach czy to już zamknięty rozdział?

To zostanie już na zawsze w naszych głowach. Takie mecze rozgrywa się raz na jakiś czas i dla każdego to jest bardzo cenne wspomnienie. Nawet teraz, gdy rozmawiamy między sobą, czy opowiadamy sobie różne anegdoty, finał mistrzostw Europy cały czas gdzieś się przewija.

Dla ciebie czempionat Europy był szczególnie udany, bo otrzymałeś nagrodę MVP…

Takie nagrody są bardzo miłe, ale nie można spocząć na laurach. W dzisiejszym sporcie nie ma czasu na jakieś sentymenty, bo trzeba cały czas się rozwijać i być na bieżąco.

Schedę po trenerze Nawrockim przejął jego asystent Sebastian Pawlik. Jak oceniasz tych szkoleniowców?

Trener Nawrocki to najwyższej klasy szkoleniowiec, z którym pracowało nam się bardzo dobrze. Z Sebastianem Pawlikiem nasza współpraca również układa się znakomicie. Jestem przekonany, że trener Pawlik dużo nauczył się od swojego poprzednika. Ma podobne sposoby treningu i do wszystkiego podchodzi bardzo profesjonalnie. Cała drużyna bardzo go lubi i szanuje.

Młody zawodnik, taki jak ty, zwykle szuka gracza, którego próbuje naśladować i od niego uczy się zagrań. Kto jest twoim siatkarskim wzorem?

Moim siatkarskim wzorem jest Paweł Abramow i myślę, że jeszcze długo nim zostanie. Według mnie jest to zawodnik perfekcyjny pod każdym względem. Nie trzeba o nim dużo opowiadać, bo myślę, że każdy, kto chociaż trochę interesuje się siatkówką, dobrze zna to nazwisko i słyszał o nim tylko same pozytywy.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved