Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Aleksandar Atanasijević: Zrobiliśmy jakiś progres w stosunku do MŚ

Aleksandar Atanasijević: Zrobiliśmy jakiś progres w stosunku do MŚ

fot. archiwum

- Po finałowym meczu było nam przykro, że nie skorzystaliśmy z okazji i nie zrobiliśmy tego kroku, który do tej pory nie udawał się naszym poprzednikom - mówi Aleksandar Atanasijević, atakujący reprezentacji Serbii, srebrny medalista tegorocznej Ligi Światowej.

Aleksandar Atanasijević po raz pierwszy w karierze zagrał w Final Six Ligi Światowej i od razu sięgnął z reprezentacją Serbii po srebrny medal. Były zawodnik PGE Skry Bełchatów otrzymał też indywidualną nagrodę dla najlepszego atakującego. – Kilka godzin później zdaliśmy sobie sprawę, że możemy być jednak bardzo zadowoleni, ponieważ srebro jest też wielką sprawą. Oczywiście możemy tylko żałować, że nie pokazaliśmy naszej najlepszej gry w finale, ale jesteśmy świadomi, że Francja zagrała bardzo dobrze. Podstawowa zasada jest taka, że jeśli grasz przeciwko takiej drużynie jak Francja, należy dać z siebie więcej niż 100 procent, a tego nie zrobiliśmy – mówi były atakujący PGE Skry Bełchatów.

W ubiegłym sezonie reprezentacja Serbii w mistrzostwach świata zajęła dziewiąte miejsce, przegrywając m.in. z Polską, USA i Francją. W tegorocznym Final Six LŚ w Rio de Janeiro Serbowie pokonali dwie pierwsze z wyżej wymienionych ekip. – Trener nas pocieszał, mówiąc, że pokazaliśmy zarówno innym, jak i sobie, że możemy grać skutecznie z każdym, nawet teoretycznie mocniejszym rywalem. Zrobiliśmy jakiś progres w stosunku do MŚ, a przecież sezon reprezentacyjny jeszcze się nie skończył – mówi Atanasijević, który w Rio de Janeiro wybrany został najlepszym atakującym. – Nie byłoby tego wyróżnienia bez moich kolegów i sztabu szkoleniowego. Dziękuję im, a szczególnie naszym rozgrywających, bez których bym nie istniał – dodaje Atanasijević.

Serbowie dostali teraz od trenera Nikoli Grbicia miesiąc wolnego, a później powrócą do treningów, by przygotować się do mistrzostw Europy, które rozgrywane będą we Włoszech i w Bułgarii. – Ja już myślę o tym turnieju, choć rozgrywany będzie dopiero w październiku. Przed dwoma laty zdobyliśmy brąz. Po tym wszystkim, co się z nami stało w ciągu ostatnich kilku miesięcy, myślę, że we Włoszech i w Bułgarii w stosunku do Ligi Światowej zrobimy kolejny krok – kończy Aleksandar Atanasijević.Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved