Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Start sezonu Młodej Ligi Kobiet 3 października

Start sezonu Młodej Ligi Kobiet 3 października

fot. archiwum

W drugim sezonie rozgrywek Młodej Ligi Kobiet drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, po 6 zespołów każda. W fazie zasadniczej mecze będą rozgrywane tylko w ramach danej grupy. Do fazy play-off awansują cztery najlepsze zespoły z każdej grupy.

W grupie A o punkty będą walczyć: PGE Atom Trefl Sopot, SK bank Legionovia Legionowo, Chemik Police, Budowlani Łódź, KS Pałac Bydgoszcz, PTPS SAF-Holland Piła.

W 1. kolejce zagrają: PGE Atom Trefl vs PTPS SAF-Holland, SK bank Legionovia vs KS Pałac, Chemik Police vs Budowlani Łódź.

Tydzień póżniej zaplanowano mecze drużyny z Piły z łodziankami, Bydgoszczy z Policami. Szlagierem kolejki będzie pojedynek mistrza i wicemistrza – PGE Atom Trefl Sopot vs SK bank Legionovia Legionowo.24 października legionowianki podejmą PTPS SAF-Holland, Chemik zagra z sopociankami, a Budowlani zmierzą się z bydgoszczankami.

W grupie B o awans zagrają: Developres SkyRes V LO Rzeszów, Impel Wrocław, Muszyna Wisła Kraków, TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza, BKS Aluprof Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec.

3 października rzeszowianki podejmą KSZO, wrocławianki – BKS Aluprof, a muszynianki – TAURON BANIMEX.

W 2. kolejce KSZO zagra z MKS-em Dąbrowa Górnicza, BKS Aluprof zmierzy się z Muszyną Wisłą Kraków. Ciekawie zapowiada się mecz Developres SkyRes V LO Rzeszów vs Impel Wrocław. W sezonie 2014/2015 do samego końca nie było wiadomo, która z drużyn zdobędzie brązowy medal Młodej Ligi Kobiet. Ostatecznie 3. miejsce na podium zajęły siatkarki z Podkarpacia, które wyprzedziły w tabeli Impel o 1 punkt.

3. kolejka (24 października) to pojedynki Impelu z KSZO, Muszyny z Developresem, TAURONU BANIMEXU z BKS-em Aluprofem.

Faza zasadnicza zakończy się 16 stycznia 2016 roku.

Play-off najprawdopodobniej rozpoczną się w połowie kwietnia. Finał, który wyłoni młodzieżowego mistrza Polski kobiet, zostanie rozegrany na początku maja przyszłego roku. Ostateczne daty zostaną ustalone, gdy będzie znany terminarz rozgrywek młodzieżowych organizowanych przez PZPS.

Szczegółowy terminarz rozgrywek niebawem zostanie opublikowany na stronie Młodej Ligi Kobiet.

 

źródło: mlodaligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved