Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Mateusz Masłowski: Gra się po to, by wygrywać

Mateusz Masłowski: Gra się po to, by wygrywać

fot. Joanna Skólimowska

Polscy kadeci udają się na Europejską Olimpiadę Młodzieży, która będzie dla nich sprawdzianem przed mistrzostwami świata. - Jak każdy zespół chcemy wygrać turniej - mówi libero reprezentacji Polski, Mateusz Masłowski.

Z jakim nastawieniem jedziecie do Tbilisi?

Mateusz Masłowski: – Jedziemy przede wszystkim po to, aby się dobrze zaprezentować. Na pewno jak każdy zespół chcemy wygrać turniej. Z każdym meczem chcemy również poprawiać naszą grę, bo to jest bardzo ważne. Ale przede wszystkim przygotowujemy się do mistrzostw świata i te spotkania rozegrane w igrzyskach mają nam w tym pomóc.

Turniej siatkarski w Tbilisi nazwany został małymi mistrzostwami Europy, bo poza gospodarzami wszystkie drużyny zagrały w czempionacie Europy.Rzeczywiście z mistrzostw Europy jest tam siedem zespołów oraz organizator – Gruzja. Na pewno to będzie dla nas kolejny sprawdzian, bo zespoły z Rosji, Turcji czy Włoch są na takim samym poziomie jak my. I miejmy nadzieję, że ponownie uda się nam zwyciężyć.

W mistrzostwach Europy graliście prawie takim samym składem, jakim jedziecie teraz. Jako zespół powinniście być już dobrze zgrani.

To prawda. Jedziemy praktycznie takim samym składem, jakim byliśmy w Turcji. Trener w meczach rotował ustawieniem, więc jesteśmy już zgrani. Jako drużyna znamy się bardzo dobrze.

Udając na mistrzostwa Europy, powiedzieliście, że nie jedziecie po medal, ale po konkretny – złoty. Za kilka tygodni zaczną się mistrzostwa świata. Zapytam wprost – po jaki medal pojedziecie?

Po złoto! Dla mnie osobiście nie ma innej opcji, jak dla każdego z chłopaków. Liczy się złoto, pamięta się też tylko zwycięzców. Inny medal nie ma sensu. Przynajmniej ja tak to odbieram, to jest moje zdanie. Gra się po to, by wygrywać.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved