Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Danica Radenković: PGE Atom Trefl Sopot to bardzo dobry klub

Danica Radenković: PGE Atom Trefl Sopot to bardzo dobry klub

fot. archiwum

Danica Radenković ma za sobą bardzo dobry sezon, który spędziła w zespole z Muszyny. W nadchodzących rozgrywkach Orlen Ligi będzie jednak bronić barw PGE Atomu Trefla Sopot. - Liga polska jest naprawdę jedną z silniejszych w Europie - powiedziała Serbka.

Od tego sezonu będziesz decydowała razem z Anną Kaczmar o rozegraniu w PGE Atomie Treflu Sopot. Co sprawiło, że zdecydowałaś się na zmianę klubu?

Danica Radenković:Było sporo powodów, które sprawiły, że podjęłam taką decyzję. Najważniejszymi spośród nich było jednak kilka aspektów. Przede wszystkim jest to bardzo dobry klub, który prowadzi świetny trener i sztab szkoleniowy, a to dla mnie bardzo istotne. Poza tym sporo kibiców interesuje się tym klubem, a i samo miasto Sopot bardzo mi się podoba.

Trener, sztab, kibice, Sopot – to twoje pierwsze skojarzenie z PGE Atomem Treflem Sopot?– Tak i nie. (śmiech) Pierwsze skojarzenie to na pewno spódniczki! Ale tak naprawdę to właśnie klub jako dobra siatkarska firma i niesamowita hala Ergo Arena.

Po sezonie spędzonym w Muszynie nie chciałaś wrócić gdzieś bliżej domu?

– Przekonałam się, że liga polska jest naprawdę jedną z silniejszych w Europie. Rywalizacja tutaj zdecydowanie jest sporym wyzwaniem, dlatego ze względu na poziom sportowy postanowiłam zostać w Polsce i dalej rywalizować na parkietach Orlen Ligi.

Po roku masz pewnie sporo koleżanek w drużynie z Muszyny, ale czy znasz kogoś z PGE Atomu Trefla?

– Nie osobiście. Kojarzę i trenera, i nowe koleżanki z dotychczasowych konfrontacji przez siatkę, ale nie miałam okazji się z nimi zapoznać. Z samym trenerem Micellim pierwszy raz spotkałam się na boisku dwa sezony temu w fazie grupowej Europejskiej Ligi Mistrzyń, kiedy pracował z Eczacibasi Stambuł.

Podobnie jak spora część atomówek wypełniasz teraz obowiązki kadrowe. Kiedy zobaczymy cię w Sopocie?

– Nie umiem dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w dużej mierze zależy to od tego, jak długo będziemy grały w poszczególnych turniejach. Mogę jednak obiecać, że gdy tylko zakończę tegoroczną pracę z reprezentacją Serbii, jak najszybciej dołączę do PGE Atomu Trefla.

Rozmawiała Katarzyna Wirkowska

 

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved