Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Paweł Papke: To kolejny ważny turniej dla naszej reprezentacji

Paweł Papke: To kolejny ważny turniej dla naszej reprezentacji

fot. archiwum

Czechy z Holandią i Polska z Portoryko - taki jest układ półfinałowych spotkań turnieju Final Four II dywizji World Grand Prix, który rozegrany zostanie 1-2 sierpnia w lubelskiej Hali Globus. Zwycięzca zawodów zagra w przyszłym roku w I dywizji.

Po srebrnym medalu zdobytym w igrzyskach europejskich w Baku naszą reprezentację czeka kolejny ważny turniej. Lublin pierwszy raz będzie gospodarzem dużej siatkarskiej imprezy i jestem przekonany, że nie po raz ostatni, a zawody w naszej dyscyplinie sportu zagoszczą w tym mieście na stałe. Lublin ma doskonałe możliwości do organizacji takich turniejów – powiedział na konferencji prasowej Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.

Paweł Papke podkreślił ogromne zaangażowanie władz miasta w rozwój siatkówki młodzieżowej. – Lublin wspiera Siatkarskie Ośrodki Szkolne. W ostatnim czasie powstały tam Akademie Siatkówki – dodał prezes PZPS-u. W piątek w spotkaniu z dziennikarzami w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej wzięli również udział Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta miasta Lublina, Jakub Kosowski, dyrektor wydziału sportu i turystyki oraz Jacek Kasprzyk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jestem przekonany, że to dopiero początek głębszej współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej z Lublinem – powiedział Krzysztof Komorski. – Organizację imprez sportowych wykorzystujemy do promocji miasta. Cieszymy się, że będziemy gościć u siebie legendarną reprezentację Polski w siatkówce kobiet. Chcemy pokazać, że jesteśmy wiarygodnym partnerem i zrobimy wszystko, żeby wesprzeć naszego partnera przy organizacji turnieju Final Four.Krzysztof Komorski podkreślił, że Lublin dysponuje odpowiednią infrastrukturą sportową. W najbliższej przyszłości otwarty zostanie basen o wymiarach olimpijskich, w planie jest stadion lekkoatletyczny. – Ważne miejsce w naszej działalności sportowej zajmuje szkolenie młodzieży – powiedział zastępca prezydenta miasta Lublina. – W kilkuletniej perspektywie chcemy zbudować zespół ligowy i zaistnieć na arenie krajowej nie tylko jako organizator imprez, ale również uczestnik rozgrywek na wysokim szczeblu.

Wiceprezes PZPS-u Jacek Kasprzyk podziękował Lublinowi za przyjęcie organizacji turnieju World Grand Prix i przypomniał, że polskie siatkarski zdobyły w tym roku srebrny medal w igrzyskach europejskich w Baku, które były małymi mistrzostwami kontynentu. – Zawsze uważałem, że w polskiej kobiecej siatkówce jest duży potencjał. Jestem przekonany, że w Lublinie nasza narodowa drużyna wykona kolejny krok na drodze do europejskiej czołówki. Wynik z Baku na pewno zachęci kibiców siatkówki do przyjścia na mecze w Lublinie – powiedział Kasprzyk i dodał, że 75 procent biletów zostało już sprzedanych. W turnieju w Lublinie nie zagrają wszystkie najlepsze polskie siatkarski. Zabraknie m.in. Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Agnieszki Bednarek-Kaszy czy Anny Werblińskiej.Nasze doświadczone zawodniczki muszą odpocząć. Reprezentację czekają w tym sezonie inne duże imprezy, jak mistrzostwa Europy i kontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – zakończył.

Jakub Kosowski podkreślił, że w Lublinie stawia się na sport młodzieżowy, a nic tak dobrze nie zachęca do jego uprawiania jak kontakt z czołowymi zawodnikami. – Turniej World Grand Prix będzie znakomitą okazją do obejrzenia mocnych zespołów, zobaczenia znanych trenerów – powiedział. – W Lublinie jest bardzo duży głód siatkówki. Kibice, którzy do nas przyjadą, będą mieli też okazję do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Turystycznych atrakcji w Lublinie nie brakuje.

Program spotkań turnieju Final Four II dywizji World Grand Prix:
1 sierpnia (sobota)
15:00 Czechy – Holandia
18:00 Polska – Portoryko

2 sierpnia (niedziela)
15:00 mecz o 3. miejsce
18:00 finał

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved