Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Monika Ptak: Lubimy wyzwania

Monika Ptak: Lubimy wyzwania

fot. archiwum

- Myślę że zespół, który został utworzony w tym roku, będzie na tyle silny, aby stawiać czoła najsilniejszym zespołom polskim, jak i zagranicznym - mówi Monika Ptak, środkowa Impelu Wrocław, który w nowym sezonie chce podbić polskie i europejskie parkiety.

Jak mijają wakacje? Czujesz się zregenerowana po ciężkim sezonie?

Monika Ptak: – Wakacje, jak wszystko co przyjemne, mijają bardzo szybko. (śmiech) Spędzam je głównie na spotkaniach z najbliższymi i odrabianiu strat w kontaktach ze znajomymi. Znalazł się także czas na błogie leżenie na plaży i kąpiele w morskich wodach, a od pewnego czasu staram się na nowo pobudzić organizm do ruchu.

Brakuje kontaktu ze sportem?– O tak! Zaczyna mi brakować regularnego wysiłku, a to chyba znak, że zregenerowałam się wystarczająco i czas wracać do pracy. Od pewnego czasu biegam, jeżdżę na rowerze, czasem uda mi się rozegrać jakiś mecz na piachu.

Przed nowym sezonem we wrocławskiej drużynie zaszło wiele zmian personalnych. Jak oceniasz nowy zespół Impelu?

– Oczywiście na ogromny plus. Nowe zawodniczki, które w tym roku dołączyły do drużyny, są przede wszystkim bardzo doświadczone. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tego, że będę mogła szlifować swoje umiejętności u ich boku – bo jak się uczyć, to tylko od najlepszych. (śmiech)

Rzeczywiście do zespołu dołączyły krajowe i zagraniczne gwiazdy siatkówki – czy uważasz w takim razie, że Impel jest odpowiednio dobrym zespołem, by myśleć o mistrzostwie kraju?

– Myślę że zespół, który został utworzony w tym roku, będzie na tyle silny, aby stawiać czoła najsilniejszym zespołom polskim, jak i zagranicznym. Nie ma co spekulować jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, ale ja jestem bardzo dobrej myśli.

Obserwujesz zmagania polskiej reprezentacji? Na IE występowała Agnieszka Kąkolewska, w GP dołączyła do niej nowa Impelka, Ola Sikorska. Czy Monika Ptak myśli o powrocie do kadry Polski?

– Oczywiście śledzę zmagania dziewcząt i mocno im kibicuję, aczkolwiek nie zastanawiałam się nad tym. Sezon reprezentacyjny już trwa, a co do przyszłego to trudno powiedzieć. Mamy przed sobą sezon ligowy, który pewnie zweryfikuje, kto powinien znaleźć się w kadrze na przyszły rok. Ja teraz mocno koncentruję się na tym, aby zadbać o swoje zdrowie, bo bez tego to nawet ogromne chęci nic nie dadzą. Więc możemy powrócić do tematu w maju przyszłego roku – po zakończeniu sezonu. (śmiech)

Wyjątkowo wymagającego sezonu – warto dodać. Jak zareagowałaś na informację o dzikiej karcie dla Impelu? Spodziewałaś się, że ponownie zagrasz w Lidze Mistrzyń?

– Ucieszyłam się. Dla mnie to kolejne nowe doświadczenie. W poprzednim sezonie pierwszy raz brałam udział w tak elitarnych rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że tegoroczne występy będą bardziej udane.

W grupie Impel rywalizować będzie z Fenerbahce Stambuł, Telekomem Baku i Dresdnerem SC – jak oceniasz rywali?

– To bardzo dobre zespoły, grające bardzo dobrą siatkówkę, mające w swoich składach doświadczone zawodniczki. Na pewno będzie ciężko, ale my lubimy wyzwania – przecież sami staraliśmy się o grę w LM. (śmiech)

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved