Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubański bombardier ostatnim nabytkiem Perugii

Kubański bombardier ostatnim nabytkiem Perugii

fot. archiwum

Na ostatniej prostej, tuż przed zakończeniem Volley Mercato w Serie A włodarze Sir Safety Perugia zakontraktowali swojego ostatniego zawodnika. Nowym nabytkiem klubu z Umbrii ma być kubański przyjmujący, Osmany Santiago Uriarte Mestre.

Przy 12-osobowym składzie wszystko wskazywało, że Sir Safety Perugia z tak właśnie skompletowaną kadrą przystąpi do walki o scudetto. Włodarze klubu przygotowali jednak niespodziankę dla sympatyków bianconerich. Na ostatniej prostej, tuż przed zamknięciem okienka transferowego pozyskali kolejnego przyjmującego. Wybór klubu z Perugii padł na młodego Kubańczyka, Osmany Santiago Uriarte Mestre. Uriarte dotychczas swoją zawodową karierę łączył jedynie z grą na Kubie, ostatni sezon spędził w barwach Sancti Spíritus. Tym bardziej pozyskanie zawodnika nie należało do najłatwiejszych.

Włączenie do zespołu 20-letniego przyjmującego było jednym z celów włodarzy Sir Safety Perugia w końcówce Volley Mercato, obok prezesa Sirciego o realizację tego transferu zabiegał dyrektor sportowy klubu – Goran Vujević. Mierzący 197 cm wzrostu Osmany Santiago Uriarte Mestre mimo młodego wieku już imponuje skutecznością, co potwierdził chociażby w meczach tegorocznej Ligi Światowej. W szeregach Perugii Uriarte będzie czwartym przyjmującym, wcześniej do duetu niemieckiego – Christian Fromm i Denis Kaliberda dołączył bowiem reprezentant Stanów Zjednoczonych – Aaron Russell.

Przedstawiciele klubu z Umbrii nie kryją, że z transferem Kubańczyka wiążą spore nadzieje. Dotychczasowe działania klubu krótko podsumował dyrektor generalny Sir Safety Perugia. – Wierzymy, że ogromny wysiłek, jaki wnieśliśmy do zbudowania zespołu mocnego w każdym aspekcie, przy połączeniu młodości z doświadczeniem, jest widoczny. Mamy zespół, który może z powodzeniem walczyć na każdym froncie, o każdy z założonych celów. Możemy ze spokojem i ufnością patrzeć w przyszłość, wierząc, że to wszystko przyniesie wspaniałe rezultaty. Oprócz zespołu, który udało nam się zbudować, mamy też trenera z dużym doświadczeniem, jakim niewątpliwie jest Daniel Castellani i to również będzie nasza wartość dodana – podsumował Bino Rizzuto.Skład Sir Safety Perugia na sezon ligowy 2015/2016:

rozgrywający: Luciano De Cecco, Dobromir Dimitrov
atakujący: Aleksandar Atanasijević, Geogrios Tzioumakas
środkowi: Emanuele Birarelli, Simone Buti, Alberto Elia
przyjmujący: Christian Fromm, Denis Kaliberda, Aaron Russell, Osmany Santiago Uriarte Mestre
libero: Fabio Fanuli, Andrea Giovi
trener: Daniel Castellani
drugi trener: Carmine Fontana

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved