Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Yokohama: Turniej tie-breaków Kołosińskiej i Brzostek

GS Yokohama: Turniej tie-breaków Kołosińskiej i Brzostek

Cztery tie-breaki rozegrały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek na piasku w Japonii. W ostatnim meczu grupowym pokonały Amerykanki, co dało im 2. miejsce w stawce. Nie sprostały już jednak parze Wang/Yue z Chin i zakończyły turniej na 17. miejscu.

Summer Ross i Lane Carico były ostatnimi przeciwniczkami Polek w rywalizacji grupowej. Amerykanki wcześniej pokonały wyżej notowane Hiszpanki Lilianę Baquerizio, rozegrały również tie-breaka przeciwko jednym z faworytek do zwycięstwa w całym turnieju, Holenderkom Mappelink/Van Iersel. Swoją dobrą formę zademonstrowały także w starciu z biało-czerwonymi. Pierwszy set był bardzo wyrównany, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek postawiły się jednak w trudnej sytuacji, przegrywając jego końcówkę (19:21). W drugim secie Polki zagrały już dużo lepiej i o wyniku miał zadecydować tie-break. Biało-czerwone w tym sezonie rozgrywają wiele bardzo długich pojedynków, nie inaczej było również w tym przypadku. Ostatecznie Polki triumfowały po tie-breaku i zapewniły sobie drugie miejsce w grupie E.

Kołosińska/Brzostek POL [21] –  Summer/Carico USA [28] 2:1
(19:21, 21:15, 19:17)

To jednak nie zagwarantowało im wcale łatwej przeprawy przez drugą rundę. Chinki Fan Wang i Yuan Yue były faworytkami pojedynku z Polakami. Jednak biało-czerwone przystąpiły do tego meczu bez kompleksów. Do szczęścia parze Kołosińska/Brzostek zabrakło bardzo niewiele. Dwa wyrównane sety zaowocowały koniecznością walki w tie-breaku, gdzie górą były Azjatki. Polki pożegnały się więc z turniejem, kończąc zawody na 17. miejscu.

Kołosińska/Brzostek POL [21] –  Wang/Yue CHN [13] 1:2
(19:21, 21:18, 10:15)

źródło: fivb.org, inf. własna