Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Yokohama: Ćwierćfinał nie dla Polaków

GS Yokohama: Ćwierćfinał nie dla Polaków

Pomimo dobrego startu polskich par żadnej z nich nie udało się awansować do 3. rundy turnieju w Japonii. Jako pierwsi z zawodami pożegnali się Łosiak i Kantor, ale wyżej rozstawione pary z Brazylii i USA wyeliminowały także pozostałych biało-czerwonych.

Nieprzyjemną niespodziankę sprawili Polakom Konstatin Siemionow i Wiaczesław Krasilnikow. Mistrzowie Europy do lat 22 z Warny, Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, nie dali rady postawić swoim rywalom wyrównanych warunków. Po wysoko przegranym pierwszym secie (13:21) w drugim również byli w defensywie (16:21) i zakończyli swój występ w Yokohamie na pierwszej rundzie zawodów.

Siemionow/Krasilnikow RUS [19] – Łosiak/Kantor POL [18] 2:0

(21:13, 21:16)

Najbliżej szczęścia byli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W swoim pierwszym dzisiejszym meczu zmierzyli się z utytułowaną parą Ricardo/Emanuel. Pokazali, że są w bardzo dobrej formie, pokonując Brazylijczyków 2:0, pokaz siły Fijałek i Prudel dali w pierwszej partii meczu, grając niemal bezbłędnie (21:11). Drugi, już bardziej wyrównany set przypieczętował awans Polaków do II rundy turnieju. Los jednak nie oszczędzał naszej najlepszej eksportowej pary. W kolejnym starciu ich rywalami byli Alison Cerutti i Bruno Schmidt. Spotkane dobrze rozpoczęli Polacy, których atutem była mocna zagrywka. Po pierwszej odsłonie meczu, wygranej przez biało-czerwonych, to kanarkowi przejęli inicjatywę. Drugi set i tie-break przebiegały już pod dyktando pary Alison/Bruno, którzy zakończyli przygodę Polaków z turniejem w Japonii.

Fijałek/Prudel POL [15] –  Ricardo/Emanuel BRA [7] 2:0
(21:11, 21:19)

Alison/Bruno Schmidt BRA [3] Fijałek/Prudel POL [15] 2:1
(21:23, 21:16, 15:8)

Dobre złego początki – tak opisać można dzisiejszy występ Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza. Polacy w pierwszej rundzie turnieju rozprawili się z Dmitrim Barsukiem i Jarosławem Koszkariewem, choć drugi set mógł być niewielkim sygnałem ostrzegawczym dla biało-czerwonych (21:23). Prawdziwe wyzwanie czekało na nich za to w kolejnej rundzie zawodów. Rozstawieni z nr. 6 Jacob Gibb i Casey Patterson w pierwszej partii spotkania wydawali się zespołem bez słabych punktów. Polacy nie poddali się jednak i w drugiej odsłonie „postawili się” Amerykanom, ale ostatecznie musieli pogodzić się z porażką. Tym samym ostatnia para reprezentująca Polskę pożegnała się z turniejem.

Barsuk/Koszkariew RUS [28] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [20] 0:2
(16:21, 21:23)

Gibb/Patterson USA [6] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [20] 2:0
(21:14, 21:19)

źródło: fivb.org, inf. własna