Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk sięgnął po wzmocnienie z PlusLigi

Ślepsk sięgnął po wzmocnienie z PlusLigi

fot. archiwum

Adrian Hunek opuszcza MKS Banimex Będzin. Środkowy w nowym sezonie będzie grał w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki. To w klubie trzeci, obok Łukasza Rudzewicza i Tomasza Wasilewskiego, zawodnik grający na tej pozycji.

Hunek to doświadczony, ograny zawodnik, który może być pierwszoplanową postacią na tej pozycji nie tylko w suwalskim klubie, ale i w I lidze. – O Ślepsku wiem niewiele, ale z informacji, jakie do mnie dotarły, wiem, że jest to klub dobrze poukładany. Pojawiła się konkretna oferta, więc po konsultacjach z narzeczoną postanowiliśmy, że warto w naszym życiu spróbować czegoś nowego, poznać nowe miejsce, ludzi. Z drużyny znam Wojtka Winnika i Kamila Lewińskiego, z którym grałem w Częstochowie. Resztę drużyny poznam na pierwszym treningu – mówi Adrian Hunek.

W dalszym ciągu w Ślepsku trwają rozmowy z kandydatami do gry na pozycjach przyjmującego, środkowego i rozgrywającego. W poniedziałek, po spotkaniu u prezydenta Suwałk, powinna zapaść ostateczna decyzja w sprawie dalszej gry w Ślepsku Kamila Skrzypkowskiego.

Jeśli chodzi o rozgrywających, władze klubu ciągle rozmawiają z Łukaszem Makowskim, ale też oglądają filmy z gry reprezentacji Azerbejdżanu, a konkretnie obserwują Turala Hasanliego. Na pierwsze dni treningowe do Suwałk zaproszonych zostanie kilku zawodników młodych, perspektywicznych, dla których gra w I lidze będzie szansą zdobycia boiskowego doświadczenia i pokazania się menadżerom z PlusLigi. Dodajmy, że w 6-letniej historii występów Ślepska w I lidze w klubie tym grali już: Litwin Jonas Rakickas, Anglik/Amerykanin Andrew Pink, Australijczyk Benjamin Bell oraz Rosjanin Dima Skoryy, który teraz zadebiutuje w roli I trenera Ślepska.Wiemy, że trudno będzie powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, że bardzo mocne drużyny budują składy i wiodącą rolę w rozgrywkach I ligi chcą odgrywać Espadon Szczecin, Warta Zawiercie czy beniaminek Czarni Katowice. Naszym celem jest stworzenie drużyny zdolnej do walki o miejsca 4-5 – twierdzi Michał Wiszniewski, prezes Ślepska. – Na ile się to uda, pokaże czas – dodaje.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved