Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Aleksander Wołkow: Cieszę się, że Alekno wrócił do reprezentacji

Aleksander Wołkow: Cieszę się, że Alekno wrócił do reprezentacji

fot. archiwum

Aleksander Wołkow, środkowy bloku Zenitu Kazań, jest zadowolony z powrotu do reprezentacji Rosji trenera Władimira Alekny. Szkoleniowiec poprowadził drużynę narodową do zwycięstwa w igrzyskach olimpijskich w 2012 roku.

Zdaniem siatkarza wspólnie z trenerem Zenitu Rosjanie będą w dobrej w formie i będą wygrywać. – Mój stosunek do Władimira Alekny jest jak najbardziej pozytywny – słowa Aleksandra Wołkowa przytacza serwis R-Sport. – Jestem zadowolony z tego, że ponownie stał się głównym trenerem reprezentacji Rosji. Uważam, że nasza drużyna, tak jak to było też przed odejściem Alekny, będzie w bardzo dobrej formie i będzie wygrywać – dodał.

Rosjanie zaliczyli najgorszy w historii występ w Lidze Światowej i teraz zagrożeni są spadkiem do II dywizji tych rozgrywek. Władze tamtejszej federacji robią jednak wszystko, by tak się nie stało. – Nie chciałbym omawiać ostatnich wyników reprezentacji, ponieważ najprościej jest krytykować. To się stało i musimy iść dalej. Ważne jest, aby natychmiast zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Pucharze Świata. W takim przypadku drużyna będzie miała więcej czasu na przygotowanie się do igrzysk – stwierdził Wołkow.

Alekno jest to człowiek, który jest w stanie zebrać wokół siebie wszystkich, którzy pracują na rosyjską siatkówkę. Jego długoletni krytyk i przeciwnik Giennadij Szypulin wspólnie z nim płynie teraz na jednej łodzi. Nie jest zaskakujące to, że na zgrupowanie do nowego-starego trenera reprezentacji przyjechał Siergiej Tietiuchin. Wielki siatkarz i znakomity sportowiec zagra ponownie w reprezentacji, pierwszy raz od czasu złotych igrzysk olimpijskich. Dwóch bohaterów z Londynu wróciło do reprezentacji równocześnie, zabierając przy tym jeszcze jednego mistrza igrzysk w 2012 roku, Tarasa Chtieja, który nie uczestniczył w mistrzostwach świata 2014.Władimir Alekno stawia na młodzież. Trójka kluczowych zawodników reprezentacji, która wygrała letnią uniwersjadę w Gwangju, dołączyła na zgrupowanie w Nowogorsku. Są to Dmitrij Kowaliew, Ilia Własow i Wiktor Poletajew. Kolejną nową twarzą w reprezentacji jest Tomaso Totolo. Z pochodzenia Włoch, asystent Alekny w kazańskim klubie, dopełni sztab rosyjskiej drużyny narodowej. Trenerzy współpracujący z poprzednikiem Alekny zachowają swoje stanowiska. Wszyscy znają się bardzo dobrze z nowym szefem – jest to bardzo ważne w przypadku, gdy czasu na przygotowanie się do Pucharu Świata pozostaje niewiele.

źródło: inf. własna, news.sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved