Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Alberto Giuliani nowym trenerem Słowaków

Alberto Giuliani nowym trenerem Słowaków

fot. CEV

Po zerwaniu współpracy z Flavio Gulinellim Słowacka Federacja Siatkówki długo nie szukała następcy Włocha. Wybór padł na innego szkoleniowca z Półwyspu Apenińskiego, dotychczas mającego doświadczenie głównie w pracy z klubami - Alberto Giulianiego.

Po nieudanym dla reprezentacji Słowacji Final Four II dywizji Ligi Światowej z posadą szkoleniowca zespołu pożegnał się Flavio Gulinelli. Wraz z Gulinellim rozwiązano kontrakty z całym sztabem szkoleniowym. – Naszym głównym celem było powstrzymanie spadku wydajności zespołu, który nie spełnił dwóch z trzech stawianych mu celów. Chcieliśmy przed mistrzostwami Europy wprowadzić nowy impuls do drużyny. Nie mieliśmy też zaufania do trenera Gulinellego, ponieważ gra i wyniki zespołu nie były miarodajne, patrząc na warunki do pracy, jakie stworzyliśmy – decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem wyjaśniał prezes słowackiej federacji.

Na krótko przed mistrzostwami Europy słowacką federację czekało więc trudne zadanie, dość szybko do roli głównego kandydata na szkoleniowca wyrósł Alberto Giuliani. Szkoleniowiec, który w dotychczasowej karierze trenerskiej pracował wyłącznie z klubami, ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza Włoch (2009/2010 – z Cuneo, 2011/2012 i 2013/2014 – z Lube), Puchar Włoch (2010/2011), trzy Superpuchary Italii (2010, 2012, 2014) i Puchar CEV (2009/2010). Włoch w swojej dotychczasowej karierze był związany z klubami Serie A1 i Serie A2.

Alberto Giuliani ostatnie lata spędził w Maceracie, prowadząc Lube do dwóch scudetto. Po ostatnim sezonie, zwieńczonym utratą tytułu mistrzowskiego, zrezygnowano jednak z usług szkoleniowca. Giuliani finalnie związał się z Coprą Piacenza, teraz do pracy w klubie dołączy także swoje pierwsze doświadczenie w pracy z kadrą narodową. Znany jest już asystent Włocha, drugim szkoleniowcem zespołu ma być Andrej Kravárik, który pełnił już tę funkcję w latach 2011-2013, pomagając wówczas Štefanowi Chrtianskiemu. W ostatnich latach po przygodzie z ligą grecką Kravárik miał rozbrat z siatkówką.

Satysfakcji z rozpoczęcia współpracy z Alberto Giulianim nie krył prezes Ľubor Halanda, który w środę udał się do Włoch, gdzie osobiście podpisał kontrakt z nowym szkoleniowcem. – Szukaliśmy renomowanego trenera, znanego w środowisku. Kandydatów było kilku, jednak zdecydowaliśmy się na Alberto Giulianiego, za którym przemawia jakość pracy i dotychczasowe sukcesy. Sam szkoleniowiec również wykazał duże zainteresowanie i jest mocno zmotywowany do pracy z drużyną narodową. Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że za nią pójdzie odpowiedni wynik. Jesteśmy świadomi, że to nie będzie łatwe – dodał Halanda.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved