Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Srebrna medalistka z Baku zostaje w Sopocie

Srebrna medalistka z Baku zostaje w Sopocie

fot. Arkadiusz Buczyński

Kolejna siatkarka PGE Atomu Trefla Sopot będzie miała szansę dołączyć do klubu "100". Kontrakt z klubem przedłużyła bowiem o kolejny rok Anna Miros. Dla pochodzącej z Podkarpacia atakującej będzie to już czwarty sezon w PGE Atomie Treflu.

Dobrze czuję się w samym Sopocie, a gram przecież w stabilnym klubie, który co roku walczy także w Europie, czy to w Lidze Mistrzyń, czy w Pucharze CEV. Organizacyjnie i sportowo jest to miejsce, w którym sportowcowi nie może niczego brakować, więc cieszę się, że spędzę tutaj kolejny sezon – mówi o pozostaniu w klubie 30-letnia siatkarka.

Miros dołączyła do PGE Atomu Trefla Sopot w roku 2012 i w tym samym sezonie świętowała wywalczenie mistrzowskiego tytułu. Następnie zawędrowały do niej medale brązowy i srebrny, a także Puchar Polski. Jej rola w zespole zmieniała się w zależności od sezonu, ale nawet jako „żelazna rezerwowa” potrafiła ona odmieniać losy niejednego spotkania, zarówno w Orlen Lidze, jak i Lidze Mistrzyń lub Pucharze CEV.

Zawsze jestem gotowa do wybiegnięcia na boisko – o tym, w jakim charakterze się na nim pojawiam, decyduje trener. Każdą szansę, jaką dostaję, staram się wykorzystać w stu procentach – mówi Miros.Atakująca ma w tej chwili na swoim koncie dokładnie 80 występów w atomowej koszulce na parkietach Orlen Ligi. Oznacza to, że może ona w nadchodzącym sezonie dołączyć do tzw. klubu „100” PGE Atomu Trefla.

Pewnie, że chciałabym mieć na koncie 100 występów w tym klubie. To fajna okoliczność i pewnie bardzo miłe uczucie. Tym bardziej, że do tej pory jest tylko jedna zawodniczka, która ma na swoim koncie tyle rozegranych tutaj meczów. Sopoccy kibice są bardzo entuzjastyczni, klub kibica praktycznie zawsze jeździ za nami w różne zakątki Polski i Europy, a gramy przecież dla nich, więc tyle występów dla takich kibiców byłoby czymś szczególnym – zaznacza.

Miros od kilku lat jest częścią reprezentacji Polski. Na początku lipca tego roku wywalczyła z biało-czerwonymi srebrny medal I igrzysk europejskich w Baku. Wcześniej w 2003 roku została także mistrzynią Europy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved