Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rafał Pośpiech: Organizacyjnie idziemy zgodnie z harmonogramem

Rafał Pośpiech: Organizacyjnie idziemy zgodnie z harmonogramem

fot. archiwum

Odrobinę ponad miesiąc dzieli nas od turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. - Wierzę, że przy takim doświadczeniu organizatorów i wykorzystaniu infrastruktury turniej będzie wielkim sukcesem - mówi Gustaw Marek Brzezin.

Rozgrywki najwyższej rangi turnieju World Tour, tj. Grand Slamu, wystartują już 24 sierpnia, a prace przygotowawcze idą pełną parą. – Od wielu lat cieszymy się w FIVB dużym poważaniem, przykładem tego może być choćby organizacja ubiegłorocznych halowych mistrzostw świata mężczyzn. Organizowaliśmy także mistrzostwa świata w siatkówce plażowej w 2013. W tym roku także jeden z największych turniejów – Grand Slam – odbędzie się w Olsztynie, dlatego dziękujemy federacji światowej za zaufanie – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke.

Po zakończeniu przygody w Starych Jabłonkach światowy turniej pozostał w regionie warmińsko-mazurskim. Olsztyn, nowe miejsce rozgrywek, może poszczycić się świetnie przygotowaną infrastrukturą, która już teraz przyciąga dużą liczbę ludzi. Siatkarski turniej ma być wisienką na torcie, a najwyższy poziom sportowy ma być poparty najwyższymi standardami organizacyjnymi. – Przez ostatnie 11 lat turnieje najwyższej rangi w siatkówce plażowej odbywały się w naszym regionie z dużym powodzeniem, były najwyżej oceniane przez światową federację. Wierzę, że przy takim doświadczeniu organizatorów i wykorzystaniu infrastruktury turniej będzie wielkim sukcesem – dodał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Polski turniej po raz kolejny już gościć będzie czołówkę światowej siatkówki plażowej, która zapewni wysoki poziom sportowy rozgrywek oraz wiele emocji przybyłym na miejsce kibicom. Do Olsztyna zjadą najlepsi, na czele z dobrze znanymi w naszym kraju i uwielbianymi przez polskich fanów parami brazylijskimi. – Możemy już potwierdzić przybycie wszystkich najlepszych par, mamy też informację od wszystkich par brazylijskich, m.in. trzech par kobiecych, które stanęły na podium ostatnich mistrzostw świata rozgrywanych w Holandii. Nie zabraknie oczywiście polskich zespołów. Będą wszyscy najlepsi, możemy więc być pewni widowisk sportowych na najwyższym poziomie. Organizacyjnie idziemy zgodnie z harmonogramem. Jest to znakomita współpraca, a wszystko jest poukładane od A do Z. Obecnie mamy duże zaangażowanie teamów animacyjnych, a z każdym dniem przybywa rozrywki spodziewanej w czasie turnieju – zapewnił dyrektor turnieju, Rafał Pośpiech. – Zapraszam wszystkich na Grand Slam w Olsztynie, z pewnością będzie to najlepszy turniej w siatkówce plażowej w Polsce. Na pewno poziom rozgrywek będzie najwyższy – zakończyła Karolina Baran, reprezentantka Polski. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved