Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kimberly Hill: Mamy bardzo dobrą okazję, aby sięgnąć po tytuł

Kimberly Hill: Mamy bardzo dobrą okazję, aby sięgnąć po tytuł

fot. orlenliga.pl

- Zdecydowanie mamy bardzo dobrą okazję, aby sięgnąć po tytuł. Jeśli tylko będziemy grały swoją dobrą siatkówkę, jesteśmy w stanie to zrobić - mówi przed finałowym turniejem World Grand Prix przyjmująca reprezentacji USA, Kimberly Hill.

Kimberly Hill jest jedną z kluczowych zawodniczek reprezentacji USA. W zeszłym roku 25-letnia przyjmująca doprowadziła swoją ekipę do historycznego mistrzostwa świata, zostając przy tym MVP turnieju. W najbliższy weekend ma zaś nadzieję na triumf w rozgrywkach World Grand Prix. Amerykanki po raz pierwszy bowiem będą gospodyniami Final Six. – Nie czujemy przez to presji. Wręcz przeciwnie, cieszymy się, że będziemy miały możliwość zagrać przed własną publicznością i dobrze się przy tym bawić – mówi zawodniczka. – Zdecydowanie mamy bardzo dobrą okazję, aby sięgnąć po tytuł. Jeśli tylko będziemy grały swoją dobrą siatkówkę, jesteśmy w stanie to zrobić – dodaje, oceniając szanse swojej ekipy na zwycięstwo w turnieju. Przyznaje też, że ciężko wskazać faworyta rozgrywek. – Wszystkie z finałowych drużyn to świetne zespoły, każdy, kto będzie grał dobrze, na swoim poziomie, jest w stanie wygrać.

W rundzie interkontynentalnej Amerykanki zajęły trzecie miejsce w tabeli, za Brazylią i Chinami. W dziewięciu kolejkach odniosły osiem zwycięstw, ulegając tylko Chinkom w ostatnim starciu. – Myślę, że zaprezentowałyśmy się nieźle, ale zdecydowanie możemy grać jeszcze lepiej. Ciągle mamy coś do poprawy i mam nadzieję, że podczas Final Six zaprezentujemy się lepiej we wszystkich elementach – ocenia reprezentantka USA.

Udział w finałowym turnieju World Grand Prix, jak i gra w całych rozgrywkach jest dla amerykańskiej ekipy szczególnie ważna w kontekście tegorocznego Pucharu Świata. – World Grand Prix to zawsze wielki i bardzo ważny turniej. W tym roku jednak szczególnie ważny, gdyż jest etapem przygotowań do Pucharu Świata, a ten z kolei może nas zaprowadzić do igrzysk w Rio, które zdecydowanie są dla nas teraz celem numer jeden – podkreśla Hill. – Rywalizacja w Final Six z tak wieloma dobrymi zespołami pomoże nam więc sprawdzić naszą grę i jeszcze lepiej przygotować się do walki o olimpijską kwalifikację – kończy Amerykanka. 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved