Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karpatki odkryły karty przed sezonem 2015/2016

Karpatki odkryły karty przed sezonem 2015/2016

fot. archiwum

Żeńska sekcja Karpat Krosno skompletowała skład na nowy sezon. Do sporych przetasowań doszło w zespole, ale roszady nie ominęły także sztabu trenerskiego. Karpatki niebawem rozpoczną już przygotowania do sezonu na zapleczu Orlen Ligi.

Miniony sezon nie był nadzwyczaj udany dla rywalizujących w I lidze kobiet Karpat Krosno. Podopieczne trenera Stanisławczyka nie zakwalifikowały się do play-off, a o pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym musiały walczyć w play-out. Ostatecznie ta batalia została wygrana, dzięki czemu podkarpacka ekipa ponownie zagra na zapleczu Orlen Ligi. Jednak w twającym okienku transferowym doszło w niej do sporych przetasowań. Wprawdzie wciąż prowadził ją będzie Dominik Stanisławczyk, ale funkcję jego asystenta od nowego sezonu pełnił będzie Tomasz Płaski.

Znacznie większe zmiany zaszły w kadrze I-ligowca. Kontrakty z zespołem z Krosna przedłużyło tylko sześć zawodniczek, które broniły jego barw w minionym sezonie. Odeszły z niego: Izabela Bałucka, Iwona Grzegorczyk, Joanna Prokop, Paulina Czekajska i Agnieszka Oyibo. Szczególnie ta pierwsza zanotowała spory awans, bo w nadchodzących rozgrywkach będzie występowała w drużynie z Dąbrowy Górniczej.

W szeregach Karpatek pojawi się sporo nowych, młodych zawodniczek. Z I-ligowych rywali do Krosna przenoszą się libero – Aleksandra Guzikiewicz (ostatnio Ekstrim Gorlice) oraz przyjmująca – Klaudia Świstek (Silesia Volley). Z rywalizującego w Młodej Lidze Pałacu Bydgoszcz na Podkarpacie przeniesie się także utalentowana Magdalena Karpińska. Ponadto pod skrzydła trenera Stanisławczyka trafiła trzecia z sióstr Mikołajewskich – Dominika oraz wychowanka krośnieńskiej ekipy – Kinga Kinel. Nieco więcej doświadczenia na swoim koncie ma 25-letnia środkowa, Sandra Guzowska, która wcześniej występowała między innymi w Piaście Szczecin, AZS-ie Politechnika Śląska Gliwice i Komunalniku Mogilew.Skład żeńskiego zespołu Karpat Krosno w sezonie 2015/2016:

Rozgrywające: Magdalena Karpińska, Aleksandra Mikołajewska
Środkowe: Magdalena Jurczyk, Marta Szcześnik, Sandra Guzowska
Przyjmujące: Paula Słonecka, Ewelina Mikołajewska, Klaudia Świstek
Atakujące: Anna Bączyńska, Dominika Mikołajewska
Libero: Aleksandra Guzikiewicz, Kinga Kinel

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna, karpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved