Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kacper Piechocki: Wszyscy próbujemy ciągnąć wózek w jedną stronę

Kacper Piechocki: Wszyscy próbujemy ciągnąć wózek w jedną stronę

fot. Magdalena Jagintowicz

- Dla części z nas jest to ostatni rok w juniorach. Chcemy zakończyć go jak najlepszym wynikiem, czyli wrócić z mistrzostw świata z medalem. Wiemy, o co walczymy, wszyscy próbujemy ciągnąć wózek w jedną stronę - mówi Kacper Piechocki.

Reprezentacja Polski w Kleszczowie koło Bełchatowa przygotowuje się do mistrzostw świata, które niebawem odbędą się w Meksyku. Jest to pierwsze z serii czterech zgrupowań zaplanowanych przez trenera Bednaruka. – Będziemy pracowali nad tym, aby budować formę na mistrzostwa świata. Mamy tutaj wszystko, czego potrzebujemy. Na pewno trenerzy zrobią wszystko, aby dobrze nas przygotować i dobrze będziemy prezentować się na mistrzostwach – powiedział Kacper Piechocki. Dla części z nas jest to ostatni rok w juniorach. Chcemy zakończyć go jak najlepszym wynikiem, czyli wrócić z mistrzostw świata z medalem. Wiemy, o co walczymy, wszyscy próbujemy ciągnąć wózek w jedną stronę, aby osiągnąć sukces. Jest zdrowa rywalizacja, bo każdy z nas wie, że ona może pomóc nam wskoczyć na szczebel wyżej – dodał libero biało-czerwonych.

Meksyk już raz okazał się szczęśliwy dla Polaków, bowiem nasi kadeci sięgnęli w nim po brązowy medal mistrzostw świata. Wśród nich są także obecni reprezentanci Polski juniorów. – Część chłopaków grała już w Meksyku na mistrzostwach świata kadetów. Ciężko jest się przestawić na tamtejszą strefę czasową. Wszystko tam wygląda inaczej, łącznie z jedzeniem. Ale jak pojedziemy wcześniej, to nie powinno to stanowić dla nas problemu – zaznaczył Piechocki.

Podopieczni trenera Bednaruka nie mieli szczęścia w losowaniu. W grupie zmierzą się z Rosjanami, Amerykanami i Argentyńczykami. – Mamy ciężką grupę, ale nad nią się na razie nie zastanawiamy. Skupiamy się na sobie, bo na razie sami nie jesteśmy jeszcze w najwyższej formie. Najpierw musimy być w dobrej dyspozycji, a dopiero później będziemy rozpracowywali rywali – podkreślił libero reprezentacji Polski. – Chcemy wygrywać każde kolejne spotkanie i wrócić z medalem mistrzostw świata. Krok po kroku będziemy do tego dążyć – zakończył Piechocki.źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved