Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Yokohama: Dobry start Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek

GS Yokohama: Dobry start Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek

Mocnym akcentem Grand Slam w Yokohamie rozpoczął polski duet w rywalizacji kobiet. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska wygrały swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej. Wyższość Polek musiał uznać duet z Hiszpanii - Liliana/Baquerizo.

Blisko godzinę walczyły Polki w swoim pierwszym meczu turnieju w Yokohamie. Biało-czerwone do końcowego triumfu potrzebowały trzech partii, Hiszpanki postawiły im bowiem twarde warunki. Popisując się widowiskowymi zagraniami w decydującym fragmencie seta, dającymi szanse w kontrach, Polki sprawiały wrażenie pewnych swego, budując systematycznie dystans punktowy. Zryw Hiszpanek w końcówce seta przyszedł za późno, tej straty nie były w stanie odrobić, ulegając rywalkom 17:21.

Zdecydowanie lepiej hiszpański duet rozpoczął kolejną partię, efektowne wymiany zagrań w ataku i znakomite obrony po obu stronach siatki miały swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników, w tej części meczu żadna z ekip nie była w stanie długotrwale utrzymać prowadzenia. Tym samym o wyłonieniu triumfatorek miała zadecydować końcówka rozgrywana na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały Hiszpanki i to one triumfowały 24:22. Nie zraziło to jednak ambitnie walczących Polek. Wprawdzie decydującym secie Liliana i Baquerizo uaktywniły się jeszcze na siatce, stawiając silny opór rywalkom. Skuteczność zagrań przemawiała jednak na korzyść pary Kołosińska/Brzostek. Tym razem wyrównana końcówka należała do biało-czerwonych.

Kolejne spotkania rozgrywane w ramach fazy grupowej rywalizacji kobiet zaplanowano na czwartek i piątek. W najbliższym spotkaniu Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zmierzą się z duetem z Holandii – Meppelink/Van Iersel. Ostatniego dnia tej fazy zmagań rywalkami Polek będą Amerykanki – Summer/Carico.

Liliana/Baquerizo ESP [12] – Kołosińska/Brzostek POL [21] 1:2
(17:21, 24:22, 13:15)