Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Katowice w komplecie na nadchodzący sezon

Czarni Katowice w komplecie na nadchodzący sezon

fot. archiwum

TKKF Czarni Katowice, który w ubiegłym sezonie wywalczył miejsce na zaplecze PlusLigi, zamknął skład na nadchodzący sezon. W drużynie ze stolicy Śląska nie zabraknie czołowych zawodników, którzy dotychczas stanowili o sile zespołu.

Katowiczanie mają za sobą niezwykle udane rozgrywki. Zespół był niekwestionowanym liderem nie tylko swojej 5. grupy, ale także całej II ligi. Rozpoczynając sezon 2014/2015, władze katowickiego TKKF-u obrali jako cel awans do wyższej klasy rozgrywek – Krispol I Ligi siatkarzy, co bez przeszkód uczynili. Czarni już w październiku zadebiutują na pierwszoligowych parkietach, jednak ambicje włodarzy klubu nie gasną. Zawodnicy już od 3 sierpnia rozpoczynają przygotowania do niezwykle ważnego sezonu, bowiem tym razem zespół zamierza aspirować do zajęcia jednego z czterech pierwszych miejsc oraz silnie wspierany przez miasto liczy na awans do najwyższej klasy rozgrywek – PlusLigi. W osiągnięciu celu katowiczanom ma pomóc mocny skład, który właśnie został zamknięty.

W ataku o sile zespołu będzie decydować Jan Król oraz Karol Butryn. Pierwszy ma za sobą niezwykle udany sezon w Bundeslidze w zespole CV Mitteldeutschland. Wcześniej z drużyną Banimexu Będzin zawodnik wywalczył awans do PlusLigi. Drugi na pozycji nabytek Czarnych Karol Butryn wcześniej reprezentował barwy KPS-u Siedlce, z którym zakończył sezon na dziewiątym miejscu.

Równie silne w zespole z Katowic będzie rozegranie. Klub pozyskał bowiem najlepszego sypacza ligi ubiegłego sezonu Macieja Fijałka z Victorii Wałbrzych. Miejsce w składzie zachował Łukasz Jurkojć, czyli jeden z najbardziej doświadczonych w zespole graczy. Oprócz Jurkojcia kontrakty z klubem przedłużyli przyjmujący – Maciej Naliwajko oraz Rafał Sobański. Zawodnicy o miejsce w podstawowym składzie powalczą z Michałem Błońskim (BBTS Bielsko-Biała) oraz Filipem Biegunem – najmłodszym zawodnikiem wśród Czarnych, który ma na swoim koncie liczne występy w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach Jastrzębskiego Węgla oraz Cuprum Lubin. Na środku do Kornela Przystały dołączy Tomasz Kalembka (Stal Nysa) oraz Paweł Pietraszko (KPS Siedlce).Stawkę nowych zawodników zamyka Bartosz Mariański, który zastąpi na pozycji libero Michała Skrzecińskiego. Libero bronił barw AZS-u Olszyn zarówno w rozgrywkach Młodej Ligi, jak i w drużynie seniorskiej, jednak ostatni sezon spędził w zespole Kęczanina Kęty. Zawodnik będzie dzielić pozycję z Mateuszem Januszewskim.

Kontrakty z klubem oprócz zawodników przedłużono także z duetem trenerskim Grzegorzem Słabym oraz Peterem Divisem. Ubiegłoroczny kapitan zespołu nie będzie już pomagał swoim kolegom na boisku, lecz będzie jedynie pełnił rolę drugiego szkoleniowca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved