Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bułgarski rozgrywający zmiennikiem dla Giannellego w Trento

Bułgarski rozgrywający zmiennikiem dla Giannellego w Trento

fot. archiwum

Volley Mercato we włoskiej Serie A nie zwalnia tempa. Blisko skompletowania składu jest mistrz Italii, szeregi gialloblu zasilić ma nowy rozgrywający - Georgi Bratojew. Kolejnych wzmocnień poszukali też włodarze Copry Piacenza i Top Volley Latina.

Kolejny tydzień przyniósł nowe doniesienia z obozów klubów rywalizujących o scudetto. Najważniejszym i długo oczekiwanym było potwierdzenie przez Trentino pozyskania drugiego rozgrywającego. Szeregi mistrza Włoch zasili bułgarski rozgrywający – Georgi Bratojew. Bułgar ma być wsparciem dla Simone Giannellego, na którego włodarze klubu z Trydentu zdecydowali postawić w najbliższym sezonie, dając mu szansę zaprezentowania się w roli głównego reżysera gry. Już końcówka sezonu 2014/2015 pokazała, że wychowanek klubu z Trydentu może liczyć na zaufanie trenera Stojczewa, a otrzymane szanse Giannelli wykorzystał bezbłędnie, co zaowocowało też powołaniem do seniorskiej reprezentacji Włoch. Po wygranej przez Włocha rywalizacji z Łukaszem Żygadło pozycja polskiego rozgrywającego wydawała się dość niepewna, tym bardziej że włodarze klubu postanowili dać szansę swojemu wychowankowi. Tym samym Trento koncentrowało się na pozyskaniu drugiego rozgrywającego, mającego być wsparciem dla jeszcze młodego Giannellego.

Szlaki Georgiemu Bratojewowi kilka lat wcześniej (w sezonie 2010/2011) przecierał jego brat bliźniak – Walentin Bratojew. Bułgarski przyjmujący nie miał wówczas jednak większego szczęścia, nie otrzymał bowiem zbyt wielu szans od Radostina Stojczewa, wielokrotnie będąc poza meczową dwunastką. W przypadku Georgi Bratojewa powinno być jednak inaczej. Sam zawodnik z optymizmem podchodzi do tego wyzwania. – O takiej możliwości zacząłem rozmawiać z trenerem Stojczewem, którego znam dobrze z czasów, kiedy pracował jeszcze z reprezentacją Bułgarii. Rozmowy rozpoczęły się jeszcze w czerwcu, wyjaśniając cały projekt. Jestem bardzo rozemocjonowany, ponieważ zagram w zespole z wielką tradycją, który na przestrzeni ostatnich ośmiu lat pisał historię tego sportu. Dla mnie to będzie wielka szansa i okazja do rozwoju, ponieważ pierwszy raz zagram w Lidze Mistrzów – podkreślił nowy rozgrywający Trento.

Nieco w tle działań mistrza Włoch i klubu z czołówki swoje składy uzupełniają też nieco niżej klasyfikowane ekipy. Po zakontraktowaniu Camilo Placìego w roli pierwszego szkoleniowca włodarze rewelacji ubiegłego sezonu – Top Volley Latina – nie poprzestali na tym. Do Latiny dołączyć ma nowy rozgrywający, były reprezentant Włoch, mający na swoim koncie również epizod w PlusLidze – Dante Bonifante. Bonifante, który w ubiegłym sezonie występował w barwach Modeny, z nowym klubem związał się rocznym kontraktem. Dość długo z nagłaśnianiem swoich działań zwlekali włodarze Copry Piacenza. Piacenza, która jako ostatnia otrzymała licencję do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, już w ubiegłym sezonie zmagała się z problemami. Koncentrując się na pozyskaniu doświadczonych i stabilnych zawodników, wybór padł na byłego rozgrywającego Werony – Manuela Coscione, szeregi Copry zasili też dotychczas grający w Latinie – Loris Manià.źródło: inf. własna, trentinovolley.it, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved