Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrea Gardini: Nie da się cały czas być w wysokiej formie

Andrea Gardini: Nie da się cały czas być w wysokiej formie

fot. archiwum

- Nie da się cały czas być w wysokiej formie. Liga Światowa to ma być test, by przekonać się, co poprawić przed kluczową imprezą - mówi Andrea Gardini. - Reprezentacja Polski zdobędzie w Pucharze Świata kwalifikację olimpijską - dodaje Włoch.

Obecnie reprezentanci Polski udali się na krótkie urlopy, ale już na początku sierpnia wrócą do ciężkiej pracy, by jak najlepiej przygotować się do Pucharu Świata. Będzie on pierwszą okazją do wywalczenia biletów na igrzyska olimpijskie, które za rok odbędą się w Rio de Janeiro. Zdaniem Andrei Gardiniego nasi siatkarze już za kilka tygodni zakwalifikują się na najważniejszą imprezę czterolecia. – Reprezentacja Polski zdobędzie w Pucharze Świata kwalifikację olimpijską – powiedział Włoch. – Turniej jest ekstremalnie wymagający, ale poziom trudności będzie taki sam dla wszystkich jego uczestników. Jestem spokojny o Polaków nawet po tym, jak nie zdobyli medalu Ligi Światowej. Pamiętajmy, że kiedy my triumfowaliśmy w tych rozgrywkach, później przyszła katastrofa w igrzyskach olimpijskich. Nie da się cały czas być w wysokiej formie. Liga Światowa to ma być test, by przekonać się, co poprawić przed kluczową imprezą – dodał Gardini.

Jednak chętnych do wywalczenia awansu na igrzyska nie brakuje. Wśród faworytów do zajęcia czołowego miejsca w Pucharze Świata można wymienić Amerykanów, Włochów i Irańczyków. Z pewnością wysoko uplasują się także Rosjanie. Mimo że mają za sobą fatalny start w Lidze Światowej, o ich sile nikogo przekonywać nie trzeba. – Władimir Alekno może wprowadzić nie tyle zmiany personalne, co przede wszystkim odbudować ducha tej drużyny. Rosjanie mogą być trudnym rywalem zwłaszcza na początku Pucharu Świata, kiedy z nową energią przystąpią do rywalizacji – zakończył Gardini.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved