Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmarł Jerzy Górecki, były prezes LTS-u Legionovii

Zmarł Jerzy Górecki, były prezes LTS-u Legionovii

fot. archiwum

Legionowskie środowisko siatkarskie okryło się żałobą. W sobotę, po ciężkiej chorobie odszedł Jerzy Górecki - jeden z budowniczych potęgi zespołu z Mazowsza, który po zaledwie dwóch sezonach w II lidze znalazł się w ekstraklasie.

Jerzy Górecki przez ostatnich kilka lat bardzo aktywnie działał na rzecz siatkówki w Legionowie. Po tym jak LTS spadł z zaplecza ekstraklasy, stanął na czele klubu, który dokonał wielkiego wyczynu, awansując w zaledwie dwa sezony do Orlen Ligi. Górecki należał do ludzi wyjątkowo skromnych. Mimo że był prezesem Legionowskiego Towarzystwa Siatkówki, nigdy się tym nie chełpił. W czasach, gdy zespół występował najpierw na parkietach II, a następnie I ligi, był jednym z najpoważniejszych sponsorów klubu. Kiedy drużyna pod wodzą Wojciecha Lalka awansowała do ekstraklasy, Jerzy Górecki po przekształceniu klubu w Sportową Spółkę Akcyjną zasiadał w jej radzie nadzorczej. Kilka miesięcy temu na skutek choroby zrezygnował z tej funkcji.

Bezinteresowność i życzliwość to kolejne cechy legionowskiego działacza. Zawsze uśmiechnięty pod wąsem, który był jego znakiem rozpoznawczym, nigdy nie odmawiał pomocy. Na Mazowszu nie było tajemnicą, że Górecki zmaga się z bardzo ciężką chorobą. Niestety swoją walkę przegrał w minioną sobotę… Pogrzeb Jerzego Góreckiego obędzie się jutro w kościele św. Jana Kantego w Legionowie o godzinie 13.00.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved