Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trudny początek sezonu Chemika Police

Trudny początek sezonu Chemika Police

fot. archiwum

Siatkarki Chemika Police jesienią mają niekorzystny układ gier. Trudni rywale na starcie Orlen Ligi, dwa wyjazdy w pierwszej części fazy grupowej Ligi Mistrzyń - to wszystko czeka mistrzynie kraju w pierwszych tygodniach sezonu, który rozpocznie się meczem o Superpuchar.

10 meczów w 31 dni, czyli spotkania co trzy dni czekają mistrzynie Polski między 14 października a 14 listopada. Chemik zacznie od starcia z Atomem Treflem Sopot o Superpuchar Polski w Zawierciu. Trzy dni później inauguracja sezonu w Azoty Arenie z Pałacem Bydgoszcz. Następnie mordercza dawka czterech spotkań w 10 dni i to z kim! Na Chemika czekają Atom Trefl Sopot (dom), Muszynianka Muszyna (wyjazd), Agel Prościejów (dom), Impel Wrocław (dom).

To kolejno drugi, trzeci i czwarty zespół poprzedniego sezonu Orlen Ligi, a Agel to aktualny mistrz Czech. W Lidze Mistrzyń policzanki po inauguracji u siebie czekają dwa trudne wyjazdy do Włoch i Turcji.

A przecież 4 października w Belgii i Holandii zakończą się mistrzostwa Europy, z udziałem m.in. naszej reprezentacji. – Jeżeli gra się równolegle w krajowej lidze i Lidze Mistrzyń, to trudno spodziewać się, że będzie lekko. Kiedyś z silnymi rywalami trzeba zagrać – twierdzi Joanna Żurowska, prezes klubu. – Z drugiej strony wnioskowaliśmy o trochę inny układ rozgrywek, aby nie grać szeregu spotkań z bardzo silnymi przeciwnikami. Nie chodzi tylko o stronę sportową, ale też o kibiców. Przecież po serii spotkań z mocnymi rywalami czeka nas nieuchronnie kilka tygodni meczów ze słabszymi przeciwnikami, a to nie jest dobre.Terminarz pierwszego miesiąca sezonu Chemika Police:

14.10   - Atom Trefl Sopot - Superpuchar Polski w Zawierciu
17.10   - Pałac Bydgoszcz - Orlen Liga, dom
21.10   - Atom Trefl Sopot - Orlen Liga, dom
24.10   - Muszynianka Muszyna - Orlen Liga, wyjazd
27-29.10 - Agel Prościejów - Liga Mistrzyń, dom
31.10   - Impel Wrocław - Orlen Liga, dom
4.11   - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Orlen Liga, wyjazd
7.11   - Legionovia Legionowo - Orlen Liga, dom
10-12.11 - Pomi Casalmaggiore - Liga Mistrzyń, wyjazd
14.11   - Budowlani Łódź - Orlen Liga, wyjazd

 

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved