Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Yokohama: Połowiczny sukces Polaków w kwalifikacjach

GS Yokohama: Połowiczny sukces Polaków w kwalifikacjach

fot. archiwum

Z dwóch polskich par startujących w kwalifikacjach w turnieju Grand Slam w Yokohamie tylko jednej udało się awansować do turnieju głównego. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w 2. rundzie pokonali Czechów, natomiast duet Kosiak/Rudol musiał uznać wyższość Rosjan.

Jako pierwsi na piasek wyszli Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy w 1. rundzie zmierzyli się z Japończykami Shoji/Hatabe. Reprezentanci gospodarzy w świecie siatkówki plażowej są raczej anonimowi, jednak na własnym terenie sprawili biało-czerwonym dużo kłopotów. W pierwszej, bardzo równej odsłonie polskiemu duetowi udało się wygrać dopiero 21:19 i nie był to na pewno spacerek. Niemal tak samo wysoko poprzeczkę Japończycy ustawili w drugiej partii. Kosiak i Rudol po ciężkim boju wygrali 21:18 i awansowali do 2. rundy kwalifikacji, jednak pojedynek z gospodarzami na pewno kosztował ich sporo sił.

Na tym samym szczeblu kwalifikacji meczu rozgrywać nie musiała nasza druga para – Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Bardziej doświadczeni polscy plażowicze awansowali bezpośrednio do 2. rundy.

Kosiak/Rudol POL [9] – Shoji/Hatabe JPN [24] 2:0
(21:19, 21:18)
W drugim etapie kwalifikacji Kosiak i Rudol trafili na wymagających przeciwników – Rosjan Dmitriego Barsuka i Jarosława Koszkariewa. Premierowa partia padła łupem reprezentantów Rosji, którzy nie mieli jednak łatwego zadania. Biało-czerwoni starali się dotrzymać kroku swoim rywalom i ulegli minimalnie – 19:21. W drugiej odsłonie Polacy zaprezentowali się lepiej i to oni dyktowali warunki na boisku. Poskutkowało to korzystnym wynikiem i doprowadzeniem do remisu 1:1 (21:18). W decydującej o awansie do turnieju głównego partii gracze znad Wisły nie mieli już wiele do powiedzenia. Para z Rosji dzieliła i rządziła w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i odprawiła Maciejów Kosiaka i Rudola, wygrywając aż 15:7.

Zdecydowanie łatwiejszych rywali wylosowali Szałankiewicz i Kądzioła. Doświadczeni plażowicze z Polski zagrali z naszymi południowymi sąsiadami, Czechami Premyslem Kubalą i Janem Hadravą. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie reprezentanci Polski byli stroną dominującą i nawet przez chwilę nie czuli się zagrożeni. Kąśliwa zagrywka i dobra praca w defensywie polskiej pary oraz błędy czeskich zawodników dały biało-czerwonym awans do turnieju głównego po lekkim i przyjemnym pojedynku. Oba sety Polacy rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 21:13.

Kosiak/Rudol POL [9] – Barsuk/Koszkariew RUS [8] 1:2
(19:21, 21:18, 7:15)

Kądzioła/Szałankiewicz POL [2] – Kubala/Hadrava CZE [18] 2:0
(21:13, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved