Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Developres mierzy w połowę stawki

Developres mierzy w połowę stawki

fot. archiwum

Developres w minionym sezonie jako beniaminek zapłacił frycowe. Teraz zespół został gruntownie przebudowany, a władze klubu z Podkarpacia zapowiadają walkę o miejsca 5-8. - 5. miejsce byłoby bardzo dobrym wynikiem - mówi Wiesław Kozieł.

Rok temu ówczesny beniaminek budował skład na nowy sezon bez specjalnego rozgłosu, w cieniu wielkich transferów ligowych potentatów. W efekcie udało się stworzyć bardzo młody i perspektywiczny zespół, którego trzon stanowiły siatkarki, mające spory udział w historycznym awansie do ekstraklasy. Developres, pomimo ładnej gry i ambitnej postawy na boisku, rzadko punktował, kończąc rundę zasadniczą na 10. miejscu. Po play-off ostatecznie znalazł się o oczko niżej, wyprzedzony przez Naftę Piła. Ten rok dla zespołu z Podkarpacia ma być lepszy. Władze klubu wraz z Mariuszem Wiktorowiczem domknęły już budowanie składu, wzmacniając drużynę o Agatę Skibę, której partner odpowiedzialny będzie za klubowe statystyki, oraz Ewelinę Janicką z KS-u Murowana Goślina i Aleksandrę Wańczyk. Do Rzeszowa trafiły też zawodniczki z zagranicy – Bułgarka Weseła Bonczewa, Czarnogórzanka Ana Otasević oraz Nikolina Jelić. Dla kibiców nad Wisłokiem najbardziej spektakularnym transferem było ściągnięcie na Podpromie Joanny Kapturskiej.

To transfery na nasze możliwości finansowe. Cały czas uczymy się Orlen Ligi. Podwyższamy skład. Sięgnęliśmy po kilka doświadczonych zawodniczek, co powinno zaprocentować – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym wiceprezes Developresu Rzeszów, Wiesław Kozieł. Władze klubu nie ukrywają, że w tym sezonie mają apetyt, aby zakończyć rozgrywki w połowie stawki. – Chcemy zagrać w fazie 5-8. 5. miejsce byłoby bardzo dobrym wynikiem – przekonuje wiceszef zeszłorocznego beniaminka.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved