Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Brazylijska samba zagra w Szczecinie

Brazylijska samba zagra w Szczecinie

fot. volleyespadon.pl

Leandrao, 32-letni Brazylijczyk związał się kontraktem z Espadonem Szczecin. - W pełni przemyślana i sukcesywnie realizowana koncepcja budowania silnego klubu, mającego ambicje powrotu do grupy najlepszych drużyn w Polsce - podkreślają władze klubu.

– Kombinacja bałkańskiej dumy, pracowitości i poczucia humoru z brazylijską pasją oraz słowacką dokładnością, to wszystko połączone z polską fantazją podpartą jakością, a na tym jako wisienka na torcie pełen profesjonalizm, „krew, pot i łzy”. To cechy, które będą stanowić o sile zespołu w nadchodzącym sezonie – chwali się na jednym z portali społecznościowych szczeciński pierwszoligowiec.

O ile wiadomo, kto charakteryzuje się bałkańskim temperamentem i słowacką dokładnością, tak niewiadomą do tej pory było nazwisko zawodnika z Ameryki Południowej. Okazuje się, że rytm brazylijskiej samby pomoże drużynie Dejana Brdjovicia osiągnąć Leando Araujo – nowy atakujący Espadonu. Zarówno Leandrao – taki pseudonim nosi Leandro, jak i zarząd klubu mają nadzieję na dobrą współpracę i wspólne dążenie do realizacji założonych na ten sezon celów.

Doświadczenie, jakie nabył w rozgrywkach międzynarodowych i ligowych, pozwala nam sądzić, że będzie to bardzo mocny punkt naszego zespołu. Warto dodać, że Leandrao był wielokrotnym reprezentantem Brazylii w różnych kategoriach wiekowych – czytamy na stronie drużyny z zaplecza PlusLigi. Brazylijczyk ma 32 lata i obdarzony jest doskonałymi warunkami fizycznymi. Przez większość kariery grał w rodzimej lidze, ale ma na koncie również występy w Japonii i Korei. W ostatnim sezonie reprezentował barwy Voleisul Canoas.Leandrao to najlepszy punktujący w brazylijskiej Superlidze w sezonie 2014/2015, najlepszy punktujący w lidze Korei Południowej 2009/2010, najlepszy punktujący w lidze japońskiej w sezonie 2011/2012. Z reprezentacją Brazylii osiągnął tytuł mistrza świata w kategorii U-19. W latach 2008-2010 gracz pierwszej reprezentacji Brazylii podczas jej występów w Lidze Światowej.

Przypomnijmy, że do tej pory klub ze Szczecina, poza serbskim szkoleniowcem, który zastąpił dotychczasowego trenera, Jerzego Taczałę, zakontraktował Jakuba Guza, Bartosza Pietruczuka oraz dotychczasowych zawodników Krispolu Września, Bartosza Wajdowicza i Krzysztofa Antosika.

źródło: Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved