Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Teraz tylko praca, praca i jeszcze raz praca

Bartosz Kurek: Teraz tylko praca, praca i jeszcze raz praca

fot. Joanna Skólimowska

- Na głębsze analizy i refleksje przyjdzie jeszcze czas. Wynik mógł być dużo lepszy, ale czegoś nam zabrakło. Kiedy spotkamy się na zgrupowaniu, będziemy mieć odpowiednio dużo czasu, żeby znaleźć ten brakujący element i wyciągnąć wnioski - mówi Bartosz Kurek.

Polscy siatkarze na pewno nie mogą zaliczyć turnieju finałowego tegorocznej Ligi Światowej do udanych. Jedna wygrana i trzy porażki, ostatecznie miejsce poza podium – to nie był wynik na miarę oczekiwań kibiców, ale i samych siatkarzy. – Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju, a zespół został poprowadzony przez trenera w taki, a nie inny sposób, bo tak my, jak i on wierzyliśmy, że takie rozwiązania przyniosą rezultaty. Nie został popełniony żaden błąd poza tymi siatkarskimi detalami, które zawiodły w końcówce półfinału z Francją – analizuje atakujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek.

Ten etap, kiedy się wzajemnie „badamy” i sprawdzamy na co stać tę grupę, już dawno za nami. Od początku chcieliśmy przeskoczyć ten moment. Teraz tylko praca, praca i jeszcze raz praca. Koledzy pewnie się ze mną zgodzą, że jeżeli wyeliminujemy kilka małych niedoskonałości, to możemy walczyć o najwyższe cele – zapowiada zawodnik na łamach Przeglądu Sportowego. Teraz przed biało-czerwonymi trudny i ważny występ w Pucharze Świata. –  Pierwszy krok w kierunku przygotowań do turnieju w Japonii został poczyniony. Mimo obaw o to, jak będzie wyglądać reprezentacja po osłabieniu przez odejście kluczowych zawodników po mistrzostwach świata, w tegorocznej Lidze Światowej ogólnie zaprezentowaliśmy się godnie. Trafiliśmy na bardzo wymagających przeciwników, wygrywaliśmy mecze, ale tych najważniejszych się nie udało. Nie wytrzymaliśmy. Jednak żeby wygrywać, potrzeba czasu i jeszcze trochę treningu oraz lepszego scementowania tej grupy. Popracujemy jeszcze nad kilkoma elementami, a to pozwoli zwycięsko wychodzić z takich potyczek jak mecze z Francją czy USA w Final Six – mówi Bartosz Kurek.

Więcej w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved