Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polscy plażowicze poznali rywali w mistrzostwach Europy

Polscy plażowicze poznali rywali w mistrzostwach Europy

fot. FIVB

Troszkę ponad tydzień dzieli polskich plażowiczów od kolejnego niezwykle ważnego turnieju w tym sezonie. Już 28 lipca w Klagenfurcie ruszają mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej, w których udział weźmie aż sześć par z naszego kraju.

W Klagenfurcie zagrają nasze cztery teamy męskie – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Michał Bryl i Kacper Kujawiak oraz dwa kobiece – Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska.

Wszystkie biało-czerwone pary poznały rywali w swoich grupach. Los sprawił, że Polki znalazły się w jednym zestawieniu i od razu będą musiały rozegrać pojedynek pomiędzy sobą. Razem z naszymi reprezentantkami w grupie F znalazły się także Niemki Holtwick/Semmler oraz szwajcarski duet Betschart/Eiholzer.

W grupie D turnieju męskiego z numerem 13 rozstawieni zostali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Ich rywalami będą Austriacy Doppler/Horst, Włosi Caminati/Rossi i Białorusini Kawalenka/Dziadkou. W grupie F zagrają natomiast Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy o awans do kolejnej rundy walczyć będą z niemieckim teamem Erdmann/Matysik, dobrze znanymi sobie Norwegami Horrem/Eithun oraz Grekami Kotsilianos/Zoupanis. Mistrzowie świata do lat 21 Bryl/Kujawiak zmierzą się w grupie G z groźnymi Hiszpanami Herrera/Gavira, francuską dwójką Krou/Rowlandson i Szwajcarami Kissling J./Strasser. Do ostatniej grupy H rozlosowani zostali Fijałek i Prudel. Przeciwnikami naszej najlepszej eksportowej pary będą Niemcy Walkenhorst/Windscheif, rosyjska dwójka Koszkariew/Barsuk oraz reprezentanci Austrii Winter/Petutschnig.Dla biało-czerwonych to drugi, po mistrzostwach świata, niezwykle ważny turniej w tym sezonie. Polskie pary na arenie europejskiej są jednymi z najmocniejszych, dlatego jest szansa, że w czempionacie Starego Kontynentu wypadną lepiej niż w turnieju światowym i nabiorą pewności siebie przed „domowym” Grand Slamem w Olsztynie, który zbliża się wielkimi krokami.

źródło: grandslam.pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved