Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Polki rozpoczęły przygotowania do Final Four

Polki rozpoczęły przygotowania do Final Four

fot. FIVB

Zgodnie z zapowiedziami sztabu szkoleniowego skład drużyny z fazy interkontynentalnej wzmocnią bardziej doświadczone siatkarki, które niedawno walczyły w igrzyskach europejskich w Baku. Przed turniejem w Lublinie rozegrają jeszcze sparing z Holenderkami.

Sezon reprezentacyjny biało-czerwone rozpoczęły od zmagań w igrzyskach europejskich w Baku. Tam trener Jacek Nawrocki desygnował do gry skład, który można określić jako „pierwszą drużynę”. Ograne na międzynarodowych parkietach siatkarki spisały się bardzo dobrze, zdobywając srebrny medal. W zaczynającej się kilka dni później fazie eliminacyjnej World Grand Prix Nawrocki postawił na mniej doświadczone siatkarki. Polski sztab szkoleniowy, pewny udziału w Final Four (Polska jest organizatorem), mógł pozwolić sobie na ogranie zawodniczek, a także przetestowanie rozwiązań taktycznych. W tym czasie ekipa, która występowała w Baku, miała czas na odpoczynek i przygotowania do dalszej części sezonu. Jak na razie plan trenera Nawrockiego sprawdza się. Po bardzo dobrym występie w Baku po fazie grupowej WGP reprezentacja Polski uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając 12 punktów w sześciu spotkaniach.

Już w pierwszy weekend sierpnia ekipy powrócą do walki o triumf w II dywizji. Reprezentacja Polski rozpoczęła już przygotowania i w Szczyrku trenuje 15 zawodniczek. Ekipę z fazy interkontynentalnej wzmocniły Joanna Wołosz, Izabela Kowalińska, Agata Durajczyk, Natalia Kurnikowska czy Maja Tokarska. W późniejszym terminie dołączą także Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza czy Paulina Maj. Te zawodniczki będą jednak przygotowywane przede wszystkim po to, by wzmocnić drużynę podczas mistrzostw Europy, które mogą dać Polkom przepustkę do kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Warto zaznaczyć, że decyzją FIVB triumfatorki turnieju w Lublinie nie będą mogły powtórzyć wyczynu Francuzów w Lidze Światowej. Najlepsze ekipa II dywizji nie uzyska bowiem kwalifikacji do turnieju finałowego rozgrywek.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved