Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: Pary Wardak/Wiatr, Wojtasik/Parcej najlepsze w Łodzi

Plaża Open: Pary Wardak/Wiatr, Wojtasik/Parcej najlepsze w Łodzi

fot. Andrzej Wojciechowski

Zakończył się kolejny turniej z cyklu Plaża Open, będącego eliminacjami do mistrzostw Polski. Kolejny występ w finale Martyny Wardak i Joanny Wiatr przyniósł im złote medale, na najwyższym stopniu podium stanęli także Damian Wojtasik i Adam Parcej.

W turnieju mężczyzn swoich sił postanowili spróbować Adam Parcej i Damian Wojtasik, który rok temu stanął na najwyższym stopniu podium zmagań w łódzkiej Manufakturze. W swoim debiutanckim występie w tym sezonie Wojtasik i Parcej w ćwierćfinale zmierzyli się z Jędrzejem Brożyniakiem i Bartłomiejem Dzikowiczem, nie dając żadnych szans wielokrotnym zdobywcom medali w cyklu Plaża Open (21:16, 21:18). Do arcyciekawego pojedynku doszło za to w półfinale. Duet Brożyniak/Dzikowicz wraz z Bartłomiejem Kiernozem i Bartkiem Malcem przy ogromnym dopingu publiczności walczyli o występ w finale. Siatkarze w ogromnym upale rozegrali spotkanie, które śmiało można nazwać małym finałem łódzkiego turnieju. Emocji nie brakowało, w tie-breaku Brożyniak i Dzikowicz dzielnie bronili kolejne piłki meczowe, ale nie zdołali pokonać siatkarzy Czarnych Radom (21:19, 19:21, 21:19).

W meczu o brązowy medal Bartosz Mariański i Kamil Radzikowski z łatwością wygrali pierwszego seta. Później jednak dominowali już ich rywale. Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak rozstrzygnęli na swoją korzyść tie-breaka i pomimo porażki w półfinale mogli być zadowoleni z miejsca na podium. Rywalizacja o złoty medal nabrała rumieńców dopiero w drugim secie, premierowa partia przebiegała pod dyktando Parceja i Wojtasika. Dwójka Kiernoz/Malec poderwała się do walki w kolejnej odsłonie spotkania, ale Damian Wojtasik i Adam Parcej utrzymali koncentrację do końca i odnieśli upragnione zwycięstwo.

Klasyfikacja końcowa:1. Adam Parcej/Damian Wojtasik
2. Bartłomiej Kiernoz/Bartek Malec
3. Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz

Z kolei w turnieju kobiet bez porażki do półfinału awansowały dwa duety – Magdalena Saad wraz z Aleksandrą Theis, a także reprezentantki gospodarzy, Martyna Wardak i Joanna Wiatr. Jednym z najbardziej emocjonujących i stojących na wysokim poziomie meczów było starcie Katarzyny Kociołek i Doroty Strąg z Martą Pietroczuk i Aleksandrą Stępień. Młode zawodniczki z Iławy sprawiły dużą niespodziankę, pokonując triumfatorki poprzednich turniejów Plaży Open (13:21, 21:17, 15:13). Sprawczynie największej sensacji zawodów zakończyły turniej w Łodzi na piątym miejscu, bo na ich drodze stanęły zdobywczynie medali mistrzostw Polski juniorek, Agata Trybuła i Martyna Kłoda. Z zawodów z powodu kontuzji Katarzyny Kociołek wycofały się faworytki do zwycięstwa w całym turnieju. Brązowy medal wywalczyły uczennice łódzkiego SMS-u, duet Trybuła/Kłoda, pokonując Aleksandrę Kwiatkowską i Agnieszkę Adamek. W spotkaniu finałowym Magdalena Saad i Aleksandra Theis dość długo zdołały utrzymywać wynik w okolicach remisu, ale Martyna Wardak i Joanna Wiatr zasłużenie odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznym cyklu Plaża Open. – Ta klątwa drugiego miejsca została wreszcie przełamana. Bardzo się cieszymy, że udało nam się tego dokonać na własnym terenie. Szkoda, że Kasia Kociołek musiała się wycofać z turnieju z powodu kontuzji. Jesteśmy jednak szczęśliwe, że udało nam się zwyciężyć – mówiła po pojedynku finałowym Joanna Wiatr.

Mecz o złoty medal sprawił, że trybuny w łódzkiej Manufakturze zapełniły się do ostatniego miejsca. – Bardzo lubimy grać przy pełnej publiczności. Kibice są bardzo kulturalni jak wszyscy kibice siatkówki. Uwielbiamy, jak nas dopingują, myślę, że podobnie czują się rywalki, gdy okazują dla nich wsparcie, więc nas tylko cieszy, jeśli trybuny się zapełniają – dodała zawodniczka, pracująca na co dzień jako trenerka w łódzkim SMS-ie.

Aleksandra Theis i Magdalena Saad również regularnie występują w zawodach cyklu Plaża Open, dlatego obie pary doskonale znały mocne i słabsze strony przeciwnika. – Spotkałyśmy się już szósty raz w tym sezonie. Po tym meczu stan tych starć to 4-2 na naszą korzyść, ale oczywiście nie było łatwo. W szczególności w drugim secie, kiedy zaczęły zagrywać w moim kierunku, potrzebowałam kilku akcji, żeby wrócić do swojej gry – przyznała Joanna Wiatr. Obie pary również w sezonie halowym nie rozstają się z siatkówką. – W sezonie halowym ja pracuję, Martyna również spełnia się zawodowo. Plażówkę traktujemy z jednej strony jako sposób na spędzenie czasu, z drugiej bardzo poważnie – zaznaczyła Wiatr.

Zwyciężczyni turnieju w łódzkiej Manufakturze podkreśliła, że występ w takim turnieju niesie za sobą wiele korzyści. – Dziewczyny mogą zobaczyć na przykładzie własnej trenerki, że ona też jeszcze potrafi. To, co mówimy na treningach, potem staramy się pokazywać na meczach, udowadniając, że jest to prawdą. Każdy turniej, każdy rozegrany mecz to także baza nowych doświadczeń nie tylko dla tych młodych dziewczyn, ale i dla nas – zakończyła Joanna Wiatr.

Klasyfikacja końcowa:

1. Joanna Wiatr/Martyna Wardak
2. Magdalena Saad/Aleksandra Theis
3. Agata Trybuła/ Martyna Kłoda

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved