Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Nikola Grbić: Przegrana jest częścią sportu

Nikola Grbić: Przegrana jest częścią sportu

fot. legavolley.it

- Nasz zespół nie był tak agresywny jak w meczu półfinałowym, ale możemy wyciągnąć lekcję z tej porażki - powiedział po przegranej z Francuzami w meczu o triumf w Lidze Światowej atakujący reprezentacji Serbii, Aleksandar Atanasijević.

Konia z rzędem temu, kto przed początkiem turnieju finałowego Ligi Światowej postawiłby na finał Francja – Serbia. Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie odnosiła w ostatnich latach sukcesów w tym prestiżowym turnieju, a trójkolorowi w dodatku musieli wcześniej walczyć w drugiej dywizji. Osiągnęli jednak największy sukces w historii w Lidze Światowej, dlatego nic dziwnego, że byli w znakomitych humorach. – Wygranie Ligi Światowej to wspaniałe uczucie. Zaczęliśmy rywalizację dwa miesiące temu i rozegraliśmy wiele trudnych meczów. Udało nam się zwyciężyć, bo koncentrowaliśmy się na każdym punkcie – powiedział po finałowym meczu szkoleniowiec trójkolorowych, Laurent Tillie.

Bez wątpienia już sam udział w gronie najlepszych sześciu zespołów był dla Francuzów sukcesem, a do Brazylii jechali bez presji. Ta spoczywała na gospodarzach i innych uczestnikach turnieju finałowego. – Przyjechaliśmy do Rio de Janeiro z mniejszym ciśnieniem niż inne zespoły, bo wcześniej walczyliśmy w drugiej dywizji. Ale wiedzieliśmy, że stać nas na sukces. Wygraliśmy w Brazylii w 2013 roku, więc zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy tej sztuki dokonać ponownie – podkreślił Benjamin Toniutti. – Ciężko trenowaliśmy przez dwa i pół miesiąca, a teraz wracamy z trofeum dla Francji. Słowami nie da się opisać naszej radości. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – dodał rozgrywający triumfatorów Ligi Światowej.

Finałowe spotkanie nie potoczyło się po myśli Serbów, ale i tak mogą być oni zadowoleni ze zdobycia srebrnych medali, tym bardziej że po trzech setach grupowego meczu z Polakami zanosiło się na to, że w ogóle nie znajdą się w strefie medalowej. – Przegrana jest częścią sportu. W finale nie zagraliśmy tak konsekwentnie jak w innych meczach. Jednak najważniejsze jest to, że osiągnęliśmy dobry wynik w Lidze Światowej – zaznaczył trener Serbów, Nikola Grbić.Być może na ich postawę w meczu finałowym wpływ miało zmęczenie, gdyż wcześniej rozegrali trzy tie-breaki. Ale na pewno sukces w Lidze Światowej podbuduje ich morale przed trudną walką o bilety na igrzyska olimpijskie. – Nasz zespół nie był tak agresywny jak w meczu półfinałowym, ale możemy wyciągnąć lekcję z tej porażki. Mamy młody zespół. Teraz będziemy odpoczywali przez miesiąc, a potem wrócimy do treningów. Skupimy się na walce o miejsce na igrzyskach w Rio de Janeiro. Proces kwalifikacji do nich jest bardzo trudny, ale my wierzymy w siebie – zakończył atakujący srebrnego medalisty Ligi Światowej, Aleksandar Atanasijević.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved