Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Niewielkie zmiany w AZS-ie Zielona Góra

Niewielkie zmiany w AZS-ie Zielona Góra

fot. archiwum

Po raz kolejny w AZS-ie Zielona Góra nie zaszła rewolucja kadrowa. W zespole prowadzonym przez trenera Palucha doszło jedynie do kosmetycznych zmian. Zielonogórzanie przygotowania do rozgrywek rozpoczną dopiero 17 sierpnia.

Od kilku lat AZS Zielona Góra jest jednym z czołowych drugoligowców w swojej grupie, ale jakoś nie może przebić szklanego sufitu, którym jest faza play-off. W minionym sezonie było podobnie, bowiem podopieczni trenera Palucha bardzo dobrze spisywali się w fazie zasadniczej, ale w play-off nie sprostali Gwardii Wrocław, przez co nie awansowali do turnieju półfinałowego. Mimo tego w lubuskiej ekipie nie doszło do rewolucji kadrowej. Od kilku sezonów działacze klubu wraz z trenerem Paluchem stawiają bardziej na ewolucję i wymianę pojedynczych ogniw niż gruntowne przemeblowywanie składu. W trwającym okienku transferowym z AZS-u odeszło dwóch podstawowych zawodników – Łukasz Klucznik (rozgrywający) oraz Robert Bitner (środkowy). Obaj ci gracze wybrali nowosolski kierunek, zasilając drugoligową Astrę. W przeciwnym kierunku podążył Mateusz Januszewski (rozgrywający), a do Zielonej Góry przeniósł się również Maciej Baumgarten, który ma wzmocnić przyjęcie akademickiej drużyny.

– Nie ma zbyt wielu roszad, zespół jest w miarę stabilny. Cały czas bazujemy na tych samych zasadach – podkreślił Tomasz Paluch. – Zespół mamy już praktycznie skompletowany. Ewentualnie mogą pojawiać się jeszcze jakieś kosmetyczne zmiany. Może pozyskamy jednego lub dwóch młodych zawodników, aby się uczyli – dodał szkoleniowiec lubuskiego zespołu.

Akademicy przygotowania do sezonu rozpoczną 17 sierpnia. Będą one odbywały się na miejscowych obiektach. Obecnie trwa ustalanie harmonogramu sparingów, ale wiadomo już, że na pewno w Zielonej Górze odbędzie się coroczny Turniej Winobraniowy, który cieszy się coraz większą popularnością. – Mamy już „zaklepanych” kilka zespołów na ten turniej. Inne drużyny bardzo chętnie biorą udział w tych zawodach, które są świetną promocją naszego regionu i miasta, dlatego chcielibyśmy  pokazać się w nim z jak najlepszej strony – zakończył Paluch.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved