Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mirosław Zawieracz: Czeka nas dużo pracy

Mirosław Zawieracz: Czeka nas dużo pracy

fot. Cezary Makarewicz

- Dużo czasu będziemy musieli poświęcić na zajęcia teoretyczne związane z naszą organizacją gry. Poprzemy to solidną i ciężką pracą sportową. To wszystko powinno przynieść efekty - mówi o przygotowaniach Wisły trener, Mirosław Zawieracz.

 

W międzysezonowej przerwie w szeregach Wisły Warszawa doszło do sporych przetasowań. Wystarczy wspomnieć, że władze klubu przedłużyły umowy jedynie z trzema zawodniczkami, a w zespole pojawi się aż jedenaście nowych siatkarek. – Skład na nowy sezon mamy zamknięty. W drużynie jest 14 zawodniczek. Staraliśmy się z prezesem Grzegorzem Kulikowskim, aby to były dłuższe kontrakty niż na jeden sezon. W związku z tym siatkarki musiały być wartościowe i takie, z którymi klub wiąże przyszłość – wytłumaczył Zawieracz. – Mamy teraz mieszankę rutyny z młodością, a to jak wiemy zawsze przynosi obopólne korzyści. Z jakim skutkiem ta mieszanka będzie się prezentować na parkietach I ligi, to pokaże przyszłość – dodał szkoleniowiec beniaminka.

Wiślaczki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w sierpniu. Na pewno będą jednym z faworytów I ligi, ale początek sezonu nie musi być dla nich łatwy. Trener Zawieracz będzie musiał praktycznie od nowa układać poszczególne puzzle w drużynie. – Czeka nas dużo pracy. W związku z tym, że jest to praktycznie nowy zespół, dużo czasu będziemy musieli poświęcić na zajęcia teoretyczne, związane ogólnie mówiąc z naszą organizacją gry. Poprzemy to solidną i nie ma co ukrywać ciężką pracą czysto sportową. To wszystko powinno przynieść efekty – zakończył opiekun stołecznego zespołu.źródło: inf. własna, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved