Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Łomacz: Jest niedosyt i to duży

Grzegorz Łomacz: Jest niedosyt i to duży

fot. archiwum

Nie cichną echa turnieju finałowego tegorocznej Ligi Światowej. Polacy, którzy stawiani byli w roli faworytów do złota, ostatecznie uplasowali się tuż poza podium. - Amerykanie zasłużenie wygrali - ocenił mecz o brąz Grzegorz Łomacz.

Z pewnością nie tak wyobrażano sobie występ biało-czerwonych w Final Six Ligi Światowej 2015. Po wyjściu z bardzo trudnej grupy podopieczni Stephane’a Antigi jechali do Rio de Janeiro po medal, tego niestety nie udało się zdobyć. Zawody polski zespół zakończył trzysetową porażką z USA. Wydawało się, że w trzeciej odsłonie Polacy zdołają przedłużyć tę rywalizację, nie udało się. – Szkoda, bo prowadziliśmy w tym secie, wypracowaliśmy sobie w jego połowie przewagę, którą straciliśmy. Sander zaczął doskonałą serię zagrywek i niestety, nie udało się – powiedział na gorąco po spotkaniu rozgrywający polskiej reprezentacji, Grzegorz Łomacz.

Dla Polaków Final Six było pierwszym ważnym turniejem po zdobyciu mistrzostwa świata. Z tego też względu cele zespołu i oczekiwania były duże. – Na pewno jest niedosyt i to duży. Były szanse na wygraną z Francją, były szanse, choć już mniejsze, na wygraną z USA. Trzeba przyznać jednak, że Amerykanie zasłużenie wygrali – stwierdził Łomacz.

Reprezentanci Polski otrzymali trochę wolnego, a niebawem wrócą, by przygotowywać się do najważniejszego obecnie turnieju – Pucharu Świata. Rozgrywki te są głównym punktem w tegorocznym kalendarzu bało-czerwonych, dają bowiem kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. – Na pewno jest to główna impreza tego sezonu i z pewnością będziemy analizować ten turniej. To ma nam służyć, by najlepiej grać w Pucharze Świata. Mamy chwilę wolnego, odsapniemy i wtedy do roboty – zakończył rozgrywający Cuprum Lubin.źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved