Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dawid Konarski: Taka sytuacja nie może nam się więcej przydarzyć

Dawid Konarski: Taka sytuacja nie może nam się więcej przydarzyć

fot. Łukasz Krzywański

- W całym turnieju wygraliśmy jeden na cztery mecze, więc nie jest to wspaniały rezultat. Chcieliśmy więcej. Na Puchar Świata musimy się poprawić - powiedział Dawid Konarski, atakujący reprezentacji Polski po porażce z Amerykanami w meczu o brąz LŚ.

Biało-czerwonym nie udało się wywalczyć trzeciego w historii medalu w Lidze Światowej. W pojedynku o brązowy krążek musieli oni uznać wyższość Amerykanów, którym nie urwali nawet seta. Mieli na to szansę, gdyż w trzeciej partii prowadzili już pięcioma oczkami, ale dłuższy przestój sprawił, że zmarnowali okazję na przedłużenie meczu. – Trudno mi powiedzieć, co się stało w końcówce, bo mieliśmy chyba pięć punktów przewagi. Powinniśmy ją dowieźć do końca, ale stanęliśmy w jednym ustawieniu, a cały czar prysł. Więcej taka sytuacja nie może nam się przydarzyć – powiedział Dawid Konarski. – W całym turnieju wygraliśmy jeden na cztery mecze, więc nie jest to wspaniały rezultat. Chcieliśmy zdecydowanie więcej, teraz czas na analizę. Na Puchar Świata musimy się poprawić – dodał atakujący reprezentacji Polski.

Turniej finałowy sypnął niespodziankami. Poza strefą półfinałową znaleźli się Brazylijczycy, a inne drużyny typowane do walki w finale, czyli Amerykanie i Polacy, musiały zadowolić się rywalizacją o trzecie miejsce. Mimo że podopieczni trenera Antigi ostatecznie uplasowali się tuż poza podium, to szczególnie z gry w fazie interkontynentalnej mogą być zadowoleni. – Liga Światowa dużo nam dała. Przez większą część spotkań graliśmy na niezłym, równym poziomie bez falowania. Dopiero w trakcie turnieju finałowego pojawiły się dłuższe przestoje. Teraz mamy trochę czasu, by odpocząć i przygotować się do Pucharu Świata, bo czekają nas w nim trudne mecze – zakończył Konarski.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved