Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Taylor Sander: To był najcięższy mecz, jaki kiedykolwiek grałem

Taylor Sander: To był najcięższy mecz, jaki kiedykolwiek grałem

fot. FIVB

Bohaterem spotkania o brąz Ligi Światowej był Taylor Sander, który mocną zagrywką sprawił wiele problemów biało-czerwonym. - Rano było bardzo ciężko, ale daliśmy z siebie wszystko na boisku i mamy brąz - przyznał amerykański przyjmujący.

John Speraw obawiał się niedzielnego pojedynku, jednak jego podopieczni zagrali lepiej, niż się spodziewał. – Po ostatnim meczu z Serbią obawiałem się o zawodników, ale jak zobaczyłem ich grę pełną energii do pierwszej przerwy technicznej w pierwszej partii, uspokoiłem się. Mecze przeciwko Polsce zawsze są wyzwaniem. Dzisiaj mieliśmy Taylora, który dużo zdziałał swoją mocną zagrywką, zwłaszcza w końcówce trzeciego seta. Jestem szczęśliwy, że zdobyliśmy brązowy medal. Mam nadzieję, że w następnym turnieju będzie trochę lepiej. Liga Światowa to wspaniałe doświadczenie dla nas, wiele się nauczyliśmy o sobie i powinno to przynieść wiele dobrego dla drużyny – powiedział amerykański szkoleniowiec.

Bohater niedzielnego spotkania nie ukrywał, że gra o wczesnej porze to było spore wyzwanie dla niego i kolegów. – Rano było bardzo ciężko, chyba nigdy nie grałem tak wcześnie. Wiedziałem, że to będzie dla mnie najcięższy mecz, jaki kiedykolwiek grałem w swojej karierze, ale wyszedłem na parkiet bez kompleksów. Rozpoczęliśmy spotkanie bardzo dobrze, nabraliśmy pewności i grało się nam łatwiej. Jesteśmy zmęczeni, cztery mecze w cztery dni na takim poziomie to wielkie wyzwanie, daliśmy z siebie wszystko na boisku, na co było nas stać w tym momencie, mamy brązowy medal i z tego w tej chwili się cieszymy – przyznał Taylor Sander.

Biało-czerwoni nie mieli o czym opowiadać na pomeczowej konferencji, z czterech meczów w Rio de Janeiro wygrali tylko jeden. – Przyjechaliśmy tu, żeby zdobyć medal. Kibice w hali dopingowali nam, to był pozytywny punkt. Niestety zabrakło nam przyjęcia i nie mogliśmy grać tak, jak chcieliśmy, dlatego ten mecz był bardzo ciężki – powiedział nasz szkoleniowiec, Stephane Antiga. W podobnym tonie wypowiedział się Michał Kubiak. To był ciężki mecz. Amerykanie byli lepsi od nas i to kolejny raz w tym roku. Fajnie grało się przy dopingu publiczności, ale nie udało nam się wygrać – zakończył kapitan reprezentacji Polski.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved