Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rutnicki Cup 2015: Rekordowy turniej eliminacyjny w Pniewach

Rutnicki Cup 2015: Rekordowy turniej eliminacyjny w Pniewach

fot. archiwum

Za nami dwa turnieje eliminacyjne do zawodów finałowych plażowego cyklu Rutnicki Cup 2015. Rozgrywki gościły w Pniewach i Sierakowie. Najważniejsze starcie w tegorocznej edycji odbędzie się już niebawem, 26 lipca w Zbąszyniu.

Pierwsza eliminacja Rutnicki Cup odbyła się w Pniewach. Zawodnicy mieli okazję grać na dwóch boiskach, a to drugie zostało przygotowane na dwa dni przed turniejem. Frekwencja dopisała, na starcie stanęło aż 45 par, czyli 90 zawodników. Jest to kolejny rekord Rutnicki Cup. Poprzedni z zeszłorocznego turnieju w Chrzypsku Wielkim wynosił 40 par.

Zawodnicy przyjechali z całej Wielkopolski, m.in. z Miedzichowa, Lwówka Wlkp., Poznania, Nowego Tomyśla, Kwilcza, Krotoszyna, Wrześni, Środy Wlkp., Lubonia, Piły, Trzcianki, Zbąszynia oraz z województwa lubuskiego – Gorzowa Wlkp., Sulechowa i Nowej Soli. Aż 16 par było z powiatu szamotulskiego (Szamotuły, Pniewy i Duszniki). W turnieju głównym pojawiło się też 6 par damskich.

Po rozegraniu około 70 meczów wyłoniono najlepsze pary. Wygrali Krzysztof Baran i Michał Wianecki. Drugie miejsce przypadło w udziale Dawidowi Witkiewiczowi i Alanowi Goltzow z Nowej Soli, z kolei trzecie Mateuszowi Ostrowskiemu i Pawłowi Jaroszczakowi. Miejsca na podium zabrakło dla Bartosza Odwarznego i Łukasza Marciniaka, którzy uplasowali się tuż za nim. Najlepsza para z powiatu szamotulskiego – z Pniew – ukończyła turniej na miejscu 9-12.Druga eliminacja turnieju Rutnicki Cup odbyła się w Sierakowie. W tym turnieju o miejsca premiowane awansem do wielkiego finału w Zbąszyniu walczyło 21 par. Pojawili się zawodnicy z Poznania, Gorzowa Wlkp., Kwilcza, Szamotuł, Zbąszynia, Trzcianki, Lubasza, Żnina oraz Krajenki.

Grały również zawodniczki z szamotulskiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego – Julia Gierczyńska i Julia Linka oraz Weronika Przybylska i Patrycja Niećkowiak. Młode siatkarki musiały uznać wyższość doświadczonych kolegów, ale pokazały wspaniałą siatkówkę. Warto wspomnieć, że pierwsza para wygrała półfinał mistrzostw Polski w plażowej piłce siatkowej młodziczek.

Eliminację w Sierakowie wygrali faworyci Łukasz Przybylak i Michał Sadowski, którzy okazali się lepsi od Artura Troski i Wojciecha Janasa z Gorzowa Wlkp. Trzecią lokatę wywalczyli Dorian Jarosz i Łukasz Klapczyński. Czwarte miejsce przypadło parze Łukasz Owsianny i Mateusz Lipiński ze Żnina. Wszystkie cztery pary dostały się do wielkiego finału, który odbędzie się 26 lipca w Zbąszyniu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved