Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci najlepsi w Memoriale Jurija Czesnkowa

Polscy kadeci najlepsi w Memoriale Jurija Czesnkowa

fot. CEV

W Anapie odbył się kolejny już Memoriał Jurija Czesnkowa. Do udanych zapiszą go reprezentanci Polski kadetów, oni bowiem triumfowali w całych rozgrywkach. Ekipa Sebastiana Pawlika wygrała dwa z trzech pojedynków.

Nasi reprezentanci poprawili swoją pozycję sprzed roku, kiedy to zajęli ostatnie – czwarte miejsce, plasując się za Chinami, Czechami i Rosją. W tegorocznych rozgrywkach oprócz biało-czerwonych udział wzięli kadeci z Rosji, grając dwoma drużynami, oraz Brazylijczycy. Z canarinhos podopieczni Sebastiana Pawlika przed wyjazdem do Anapy rozegrali też serię sparingów.

W Rosji biało-czerwoni nie dali swoim brazylijskim rówieśnikom szans i pokonali ich w trzech setach. W kolejnym pojedynku polskiej drużynie nie poszło już tak dobrze i po trzech odsłonach schodziła z boiska pokonana przez drugi zespół rosyjski. Pierwsza partia tego spotkania nie wyszła polskiemu teamowi w ogóle, a Rosjanie zdominowali boisko. W kolejnych częściach meczu biało-czerwoni mieli swoje szanse, ale końcówki lepiej rozegrali rywale. Na koniec zawodów Polakom przyszło się zmierzyć z Rosją I i jak się okazało, tym razem rywale nie okazali się tak trudni, a nasz zespół nie stracił nawet seta.

Dobra postawa polskich kadetów nie uszła uwadze organizatorów, którzy przyznali im na koniec turnieju dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepiej zagrywającego otrzymał Bartosz Kwolek, natomiast MVP tegorocznego memoriału wybrano Kamila Droszyńskiego.Turniej w Anapie jest jednym z etapów przygotowań reprezentacji Polski kadetów do mistrzostw świata.

Polska – Rosja I 3:0
(25:13, 25:15, 25:23)

Polska – Rosja II 0:3
(15:25, 23:25, 24:26)

Polska – Brazylia 3:0
(25:22, 15:17, 25:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved