Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Nikola Grbić: To brzmi jak niezły żart

Nikola Grbić: To brzmi jak niezły żart

fot. legavolley.it

- Jeszcze w piątek byliśmy już prawie spakowani i gotowi do powrotu do domu, a teraz gramy w finale. Brzmi to jak niezły żart - powiedział po zakończonym półfinale z USA selekcjoner reprezentacji Serbii, Nikola Grbić. W niedzielę Serbia zagra o złoto z Francją.

Serbowie byli już o krok od wyeliminowania z walki o medale. – Cóż ja mogę powiedzieć… jeszcze w piątek byliśmy już prawie spakowani i gotowi do powrotu do domu, a teraz gramy w finale. Brzmi to jak niezły żart, ale bardzo się z niego cieszę. Teraz jednak nie mamy za dużo czasu na rozmyślanie o tym, ponieważ musimy już koncentrować się na tym, czego potrzebujemy, aby wygrać w niedzielę z Francją – mówi znakomity niegdyś rozgrywający, a dziś trener.

W podobnym tonie wypowiadał się kapitan zespołu, Dragan Stanković. – To było niesamowite spotkanie. Jeszcze czternaście godzin wcześniej pakowaliśmy bagaże gotowi do powrotu do domu. W piątek graliśmy ciężki mecz z Polską, a dziś mieliśmy szansę gry o finał. Stany Zjednoczone są dobrym zespołem, ale walczyliśmy. Mogliśmy wygrać ten pojedynek w trzech setach, ale rywale wrócili do gry. Wiedzieliśmy, że jak zagramy na naszym najwyższym poziomie, jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Pozostaliśmy spokojni i wygraliśmy, w niedzielę gramy o złoto – cieszył się Stanković.

Mocno rozczarowany wynikiem był trener John Speraw.Jestem rozczarowany wynikiem i naszą postawą w dwóch pierwszych setach. Nie zauważyłem w moich zawodnikach tej determinacji, tej koncentracji, jaką wykazaliśmy się we wcześniejszych meczach. Znaleźliśmy to dopiero przy stanie 0:2 w setach, dużo wysiłku kosztowało nas doprowadzenie do tie-breaka – analizował selekcjoner reprezentacji USA. – Myślałem, że mamy duże szanse to wygrać – dodał. Przyczyny porażki analizował także kapitan David Lee i jak przyznał, o losach meczu zadecydowały niuanse. – Pomyliliśmy się w kilku serwisach, kilka razy zabrakło nam również dokładności w ataku. Było także kilka kontrowersyjnych decyzji nie na naszą korzyść – stwierdził Lee.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved