Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. B: Słoweńcy nie zwalniają tempa

LE, gr. B: Słoweńcy nie zwalniają tempa

W meczu zamykającym drugą kolejkę spotkań LE w grupie B Słoweńcy w trzech setach pokonali reprezentację Chorwacji. Podopieczni Igora Simuncica prowadzili w dwóch partiach, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Słoweńcy.

Początek spotkania należał do Chorwatów, którzy szybko objęli prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła 4 oczka (8:4). Po powrocie na parkiet podopieczni Igora Simuncica zanotowali na swoim koncie kolejny punkt. Przez dłuższy czas utrzymywała się pięciopunktowa przewaga Chorwatów. Słoweńcy wrócili do gry po drugiej przerwie technicznej, doprowadzili do remisu po 18. Nie pomogły czasy brane przez trenera Simuncica. Końcówka należała do gospodarzy, którzy wygrali 25:22.

Druga partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej, Chorwaci szybko wyszli na prowadzenie, dobrze w ataku grał Ivan Raić, który kończył większość piłek. Najwyższa przewaga podopiecznych trenera Igora Simuncica wynosiła 7 punktów (13:6). Gospodarze od tego momentu poprawili swoją grę, drużynę poprowadził Mitja Gasparini. Słoweńcy doprowadzili do remisu po 18. Od tego momentu na minimalnym jednopunktowym prowadzeniu byli podopieczni Andrei Gianiego. Gospodarze wykorzystali pierwszą piłkę setową i wygrali 25:23.

Trzecia odsłona ponownie rozpoczęła się od lepszej gry Chorwatów, jednak tym razem ich przewaga wynosiła maksymalnie 2 punkty. Na pierwszej przerwie technicznej Słoweńcy prowadzili 8:7. Po powrocie na parkiet gospodarze wrzucili drugi bieg, szybko zdobyli 4 oczka nadwyżki (12:8) i mogli spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, ale w pewnym momencie coś się w ich szeregach zacięło. Chorwaci doprowadzili do remisu po 19, a już po chwili prowadzili 23:21. Podopieczni Igora Simuncica mieli nawet dwie piłki setowe (24:22), ale żadnej nie wykorzystali, co się zemściło, bo 4 punkty z rzędu zdobyli Słoweńcy, którzy wygrali 26:24 i drugie spotkanie 3:0.

Słowenia – Chorwacja 3:0
(25:22, 25:23, 26:24)

Słowenia: Pajenk (11), Sket (3), Gasparini (17), Vincic (5), Koncilja (1), Cebulj (11), Kovacic (libero) oraz Kobucar (3), Urnaut i Pavlovic (3)
Chorwacja: Raić (16), Sedlacek (4), Cosić (4), Peterlin (12), Mocic (1), Mihalj (7), Sarcević (libero) oraz Galić, Sestan (4) i Andrić