Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. A: Komplet punktów Macedończyków

LE, gr. A: Komplet punktów Macedończyków

Siatkarze Macedonii po raz drugi pokonali w Skopje reprezentację Izraela i w dwumeczu grupy A Ligi Europejskiej w Skopje zdobyli komplet punktów. Dzięki temu wydobyli się z dołu tabeli i awansowali na 4. miejsce.

Po łatwym trzysetowym zwycięstwie w sobotę w niedzielę drużyna prowadzona przez trenera Zarko Ristoskiego weszła w mecz dość spokojnie. Na pierwszej i drugiej przerwie technicznej to jednak goście mieli minimalną, jednopunkową przewagę. Gospodarze cały czas musieli gonić rywali, co udało im się w końcówce, w której doprowadzili do remisu. Po emocjonujących wymianach Macedończycy wygrali ostatecznie pierwszą partię 29:27.

W drugiej partii siatkarze z Izraela dzielnie stawiali opór rywalom aż do stanu 15:15. Po kolejnych czterech wymianach wygranych przez zespół Macedonii o przerwę poprosił jeszcze trener Avital Selinger, ale nie odmienił losów tego seta. Drugi set również padł łupem gospodarzy, którzy wygrali do 20. Macedończycy dobrze rozpoczęli kolejną partię, prowadząc 6:2, jednak przyjezdni szybko odrobili straty i do stanu 9:8 trwała wyrównana walka. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Zarko Ristoskiego mieli już cztery punkty przewagi, a przy stanie 21:15 nic już im nie mogło zabrać wygranej. Macedończycy wygrali 25:19 i zapisali kolejne trzy punkty na swoim koncie. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był tak jak w sobotę Jovica Simovski, który zdobył 12 punktów.

Macedonia – Izrael 3:0
(29:27, 25:20, 25:19)

Macedonia: Gjorgiev G. (3), Josifov (5), Gjorgiev N. (9), Simovski (12), Karanovikj (8), Gjorgjevski (8), Mihailov (libero) oraz Milev (2), Ljaftov, Madjunkov i Angelovski (libero)
Izrael: Katzenelson, Hershko (9), Batchkala (12), Goldrin (9), Shafranovich (7), Sokolov (6), Shwartz-Shmoel (libero) oraz Osokin (1), Bar Netzer, Ben Gal i Finkelstein