Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Tietiuchin i Chtiej na liście trenera Alekny przed PŚ

Tietiuchin i Chtiej na liście trenera Alekny przed PŚ

fot. archiwum

Ledwo oficjalnie ogłoszono nazwisko nowego/starego selekcjonera reprezentacji Rosji, a Władimir Alekno już ruszył do pracy. Na liście 19 graczy znajdują się powracający do składu weterani, są także zawodnicy znani z igrzysk europejskich, np. Ilja Własow.

Przypomnijmy, że pod wodzą trenera Andrieja Woronkowa Rosjanie m.in. nie zdobyli medalu ani w Lidze Światowej 2014, ani ubiegłorocznych mistrzostwach świata (5. miejsce). Kompletną katastrofą okazała się dla mistrzów olimpijskich tegoroczna edycja World League. Sborna na dwanaście spotkań wygrała zaledwie jedno i spadła do drugiej dywizji. Z pracą z zespołem pożegnał się trener Woronkow, zastąpił go wracający do pracy z reprezentacją Alekno. Od razu ruszył do pracy, ogłoszona została lista 19 graczy, którzy będą się przygotowywali do Pucharu Świata, gdzie Rosjanie będą bronili trofeum, a także walczyli o kwalifikację olimpijską.

Na liście nie brakuje młodych graczy, którzy dobrze spisali się na igrzyskach europejskich w Baku, zdobywając brązowy medal, jak rosły środkowy Ilja Własow, atakujący Wiktor Poletajew czy rozgrywający Dmitri Kowaliew. W składzie jest także Siergiej Grankin, który nie grał w Lidze Światowej, nie ma natomiast Igora Kołodinskiego czy Siergieja Sawina. Ewenementem jest na pewno powrót do reprezentacji blisko 40-letniego, niewątpliwie wielkiego gracza, Siergieja Tietiuchina, wraca też kolejny z wielkich – Taras Chtiej. Przygotowania Rosjanie rozpoczną już 20 lipca w Nowogorsku, będą tam do 27 lipca. Następnie przeniosą się do Anapy, gdzie będą od 29 lipca do 17 sierpnia. Po dwóch dniach wolnego wrócą do Nowogorska i tam m.in. rozegrają sparingi z Iranem i Holandią. Od 1.09 zespół będzie już aklimatyzował się w Japonii i przygotowywał się do pierwszych spotkań Pucharu Świata.

Szeroki skład reprezentacji Rosji przygotowujący się do Pucharu Świata:Rozgrywający: Siergiej Grankin, Aleksander Butko, Dmitri Kowaliew
Atakujący: Paweł Moroz, Maksim Michajłow, Wiktor Poletajew
Środkowi: Dmitri Muserski, Ilja Własow, Andriej Aszczew, Artem Wolwicz, Artem Smoliar
Przyjmujący: Taras Chtiej, Siergiej Tietiuchin, Jewgienij Siwożelez, Aleksiej Spiridonow, Denis Biriukow, Dmitri Iljinych
Libero: Aleksiej Werbow, Aleksiej Obmoczajew

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved