Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga: Nie lubię przegrywać

Stephane Antiga: Nie lubię przegrywać

fot. pzps.pl

Polacy przegrali 2:3 z reprezentacją Serbii, ale dzięki ugraniu dwóch setów zajęli pierwsze miejsce w grupie. Przedstawiciele polskiej ekipy po spotkaniu nie byli jednak zadowoleni ze swojej gry. - Powinnyśmy byli zagrać lepiej - powiedział Stephane Antiga.

Polacy przystępując do meczu z Serbią, już mieli zagwarantowany udział w półfinale, a wygrywając przynajmniej dwa sety, zapewniliby sobie pierwsze miejsce w grupie. Biało-czerwoni zrealizowali zadanie, ale po wygraniu trzeciej partii w dwóch kolejnych trudno było im już znaleźć siły i motywację na wygranie całego spotkania. Nic więc dziwnego, że Stephane Antiga nie był z tego zadowolony po meczu. – Nie lubię przegrywać – powiedział. – Zakwalifikowaliśmy się do półfinału z pierwszego miejsca w grupie, ale powinnyśmy byli zagrać lepiej, lepiej kontrolować zarówno grę blokiem, jak i w obronie. Mogliśmy niektóre akcje wygrać, ale nie zrobiliśmy tego. W półfinale musimy być silniejsi – dodał trener polskiej reprezentacji, jednocześnie doceniając dobrą postawę rywala. – Serbia zagrała w tym spotkaniu lepiej niż z Włochami. My jesteśmy gotowi i skoncentrowani na następnym spotkaniu – zakończył swoją wypowiedź.

Również Bartosz Kurek nie krył niezadowolenia, że do rozstrzygnięcia meczu konieczny był tie-break. Wiadomo, że każda dodatkowa rozegrana partia oznacza mniej sił następnego dnia. – Nie jesteśmy zadowoleni, że mecz trwał pięć setów – oznajmił. – Chcieliśmy przede wszystkim awansować z pierwszego miejsca, więc po tym jak wygraliśmy trzeciego seta i zagwarantowaliśmy sobie tę lokatę, chcieliśmy skończyć mecz jak najszybciej. Z drugiej jednak strony nie graliśmy tak dobrze jak przeciwko Włochom, więc chcieliśmy polepszyć nasz poziom gry i złapać jej rytm – analizował atakujący reprezentacji Polski.

W półfinale Polacy zmierzą się z Francuzami i patrząc na grę trójkolorowych, wiadomo, że nie będzie to łatwy pojedynek. Tego też są świadomi Polacy. – Wiemy, że Francja jest bardzo dobrą drużyną, zwłaszcza że przecież nasz trener jest Francuzem. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu – przyznał Bartosz Kurek.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved