Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Nikola Grbić: Już prawie byliśmy w samolocie lecącym do domu

Nikola Grbić: Już prawie byliśmy w samolocie lecącym do domu

fot. legavolley.it

Serbowie rzutem na taśmę zapewnili sobie awans do półfinału, przegrywali już bowiem z Polakami 1:2. - Już prawie byliśmy w samolocie w drodze powrotnej do domu, ale wtedy udało nam się wygrać bardzo ciężki mecz - przyznał Nikola Grbić.

Dla reprezentacji Serbii piątkowy mecz z Polakami był meczem o być albo nie być w turnieju finałowym Ligi Światowej. Po przegranej 2:3 w pierwszym spotkaniu grupowym z Włochami tylko zwycięstwo gwarantowało Plavim dalszą grę. Dlatego kiedy przegrywali z Polakami 1:2, znaleźli się w bardzo ciężkiej sytuacji, co zresztą przyznał po meczu Nikola Grbić. – Już prawie byliśmy w samolocie w drodze powrotnej do domu, ale wtedy udało nam się w tej sytuacji wygrać bardzo ciężki mecz przeciwko mistrzom świata. Dlatego jestem niezwykle zadowolony z tej wygranej, która jest zresztą zasługą całej drużyny, bo każdy miał swój mały udział w wyniku, każdy przyczynił się do tego zwycięstwa. Dwa miesiące ciężkiej pracy nie zostały zmarnowane z powodu jednego złego dnia. Także dlatego jestem zadowolony – podkreślił trener serbskiej reprezentacji.

Kolejny ciężki mecz czeka jego zespół już w sobotę. Tego dnia Serbowie zagrają o finał z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. – Nie wiem, co się wydarzy tego dnia. Jesteśmy w półfinale tego niezwykle prestiżowego turnieju, w którym gramy przeciwko naprawdę mocnym drużynom. Boisko pokaże, kto lepiej się spisze w sobotni poranek (mecze w Brazylii są rozgrywane w godzinach porannych według miejscowego czasu – przyp. red.) – zakończył swoją wypowiedź Grbić.

Radości z odniesionego zwycięstwa nie krył po meczu Aleksandar Atanasijević. – Ta wygrana to dla nas wielka rzecz. Przegraliśmy mecz z drużyną, która straciła czterech swoich podstawowych zawodników. Ale dziś wieczorem pokazaliśmy, że jeżeli gramy swoją siatkówkę, to potrafimy pokonać nawet mistrzów świata. Wierzę w tę drużynę i mam nadzieję, że jeszcze poprawimy naszą grę w półfinale. To dla nas ważna lekcja, że jeżeli nie grasz na 100%, to nie możesz wygrać – powiedział atakujący serbskiej drużyny i dodał: – W sobotę gramy przeciwko USA, więc musimy się skoncentrować na tej drużynie i czegoś się o niej dowiedzieć, bo nie mamy zbyt dużo czasu – podkreślił. Jego zespół zagra półfinał jako pierwszy, o godz. 15.00 czasu polskiego.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved