Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz: Trzeba zacząć nowe otwarcie

Michał Bąkiewicz: Trzeba zacząć nowe otwarcie

fot. archiwum

- Generalnie można powiedzieć o nowym otwarciu w AZS-ie. Jest wiele pozytywów, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby wszystko dopiąć - powiedział o zmianach w AZS-ie Częstochowa trener drużyny - Michał Bąkiewicz.

AZS powoli odkrywa karty. Jak trener podsumuje dotychczasowe posunięcia kadrowe?

Michał Bąkiewicz:Proponuję, żebyśmy poczekali do momentu, kiedy znany będzie kompletny skład. Myślę, że wtedy będzie najlepszy czas na podsumowanie okresu transferowego.Na dobrą sprawę do zamknięcia kadry brakuje jeszcze trzech graczy, ale najważniejsza wydaje się w tym momencie pozycja atakującego. Kiedy poznamy nazwisko tego gracza?

– Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych rozmów z zawodnikiem zagranicznym. Niewykluczone, że za kilka dni kontrakt zostanie sfinalizowany i oficjalnie zostanie ogłoszony nowy transfer. Generalnie można powiedzieć o nowym otwarciu w AZS-ie. Jest wiele pozytywów, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby wszystko dopiąć. Ja wierzę w to, że nowy zespół nie tylko na papierze, ale również w grze będzie się prezentował lepiej niż w ostatnim sezonie.

Sezonie nieudanym, czego konsekwencją był niemal całkowity rozpad drużyny. Ze starej kadry zostało jedynie dwóch zawodników…

– Takie zostały podjęte decyzje. Uznaliśmy, że trzeba dokonać w kadrze zmian i zacząć nowe otwarcie. Idziemy tą drogą i tak jak wspomniałem, jestem pełen nadziei i liczę, że zespół, który stworzymy, przysporzy naszym kibicom sporo radości. Jeśli chodzi o tych, którzy odeszli, to życzymy im jak najlepiej.

Wiadomo już, że drużyna rozpocznie przygotowania 17 sierpnia. Później niż zwykle, ale to jest chyba w pełni uzasadnione.

– Sezon rusza później, więc później rozpoczynamy również przygotowania. Powiem tak: w normalnej sytuacji zespół potrzebuje ośmiu-dziewięciu tygodni, żeby zbudować formę. Ci, którzy nie są w reprezentacjach, mieli jednak długą przerwę i dlatego postanowiłem, że zaczniemy dwa tygodnie wcześniej i w sumie do rozpoczęcia sezonu będziemy mieć 11 tygodni.

Szans na to, że od początku będziecie trenować w komplecie, raczej nie ma…

– Nie znam jeszcze ostatecznego kształtu kadry, ale już teraz mogę powiedzieć, że na przykład Matej Patak dołączy do nas późno. To szóstkowy gracz reprezentacji Słowacji i ma przed sobą występ na mistrzostwach Europy. Do tego dochodzą Szymura i Lipiński, którzy będą się przygotowywać do mistrzostw świata. Obaj spotkają się z drużyną dopiero pod koniec września. Natomiast jeżeli nic się nie zmieni, to Rafael Redwitz przyleci na początek przygotowań.

*rozmawiał Tadeusz Iwanicki (czestochowa.sport.pl)
*więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved