Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. A: Macedonia rozbiła Izrael

LE, gr. A: Macedonia rozbiła Izrael

Będący do tej pory bez punktu siatkarze Macedonii w pierwszym meczu z Izraelem pokazali się z jak najlepszej strony, wychodziło im dosłownie wszystko. Efekt był taki, że Izrael w żadnym z setów nie przekroczył granicy dwudziestu punktów.

Już początek meczu zapowiadał, że Macedończycy będą za wszelką cenę starali się nadawać ton boiskowym wydarzeniom. Na pierwszej przerwie technicznej zdołali wypracować sobie trzypunktową przewagę, ale to dopiero początek. Podopieczni Zarko Ristoskiego z piłki na piłkę powiększali prowadzenie i podkreślali swoją dominację. Byli przede wszystkim o wiele skuteczniejsi w ataku, co dało im wynik m.in. 16:10 i 21:12. Ostatecznie w premierowej odsłonie pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 13 oczek. Druga część meczu była wyrównana jedynie do pewnego momentu. Cały czas jednak Macedonia starała się panować nad boiskowymi wydarzeniami. Na obu przerwach technicznych miała jeden punkt przewagi. Po drugim regulaminowym czasie Macedończycy już w pełni dominowali na boisku (21:18) i szybko objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Do trzeciego i jak się okazało ostatniego seta gospodarze przystąpili w pełni skoncentrowani, szybko wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie i pewnie zmierzali po wygraną. Izrael starał się walczyć, ale starczyło tylko na doprowadzenie do stanu 14:16. W dalszej części seta Macedończycy grali już ze spokojem i bezpiecznie doprowadzili mecz do zwycięskiego końca. Od stanu 21:17 pozwolili rywalom zdobyć zaledwie dwa oczka. Kluczem do wygranej niewątpliwie okazała się miażdżąca wręcz przewaga miejscowych w ataku, którzy zanotowali w tym elemencie 53-procentową efektywność, przy zaledwie 32% rywali. Popełnili oni też zdecydowanie mniej błędów własnych od Izraelczyków, lepiej także zagrywali, zdobywając pięć punktów bezpośrednio z zagrywki, przy jednym asie serwisowym gości. Podopieczni Avitala Selingera lepiej za to blokowali (8:3).

Macedonia – Izrael 3:0
(25:13, 25:18, 25:19)

Macedonia: Josifov (8), Gjorgiev (11), Milev (3), Despotovski (1), Simovski (14), Gjorgjevski (3), Mihailov (libero) oraz Karanovikj (7) i Angelovski (libero)
Izrael: Katzenelson (1), Hershko (4), Batchkala (5), Goldrin (2), Shafranovich (12), Sokolov (6), Shwartz-Shmoel (libero) oraz Osokin (1), Bar Netzer, Vinarsky (1) i Ben Gal