Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LE, gr. A: Druga porażka reprezentacji B z Estonią

LE, gr. A: Druga porażka reprezentacji B z Estonią

Po piątkowej sromotnej porażce z Estonią podopieczni trenera Andrzeja Kowala z pewnością chcieli zrewanżować się rywalom. Biało-czerwoni po raz kolejny zaprezentowali się jednak słabo i jedynie w drugim i trzecim secie zdołali powalczyć.

Początek spotkania okazał się dość wyrównany, jednak to Estończycy stosunkowo szybko przejęli kontrolę w pierwszej partii. Gospodarze doskonale wykorzystywali błędy biało-czerwonych. Do dobrego wyniku przyczyniały się efektywne zagrania Roberta Tahta i Kusti Nolvaka. Polacy jednak nie dawali za wygraną. Dawid Dryja, Bartosz Bednorz i Jan Nowakowski ze wszystkich sił starali się odrobić straty, jednak miejscowi skutecznie utrudniali im zadanie. Pierwsza przerwa techniczna to trzy oczka zapasu estońskiej drużyny. Po powrocie pod siatkę Polacy nadal nie mogli znaleźć skutecznej recepty na poskromienie rywali. Dopiero kolejne dobre zagrania Bednorza w połączeniu z błędami przeciwników pozwoliły drużynie gości znacząco odrobić straty. Miejscowi jednak nie pozwolili Polakom długo cieszyć się z takiej sytuacji i to oni wywalczyli piłkę setową, by po chwili zakończyć pierwszą partię wynikiem 25:22.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od dobrej passy polskiej drużyny. Dopiero błąd w polu serwisowym polskiego przyjmującego przerwał szczęśliwą serię podopiecznych Andrzeja Kowala. Niemniej jednak to biało-czerwoni mogli cieszyć się z trzech oczek zapasu tuż przed pierwszą przerwą techniczną. Chwilę później przewaga Polaków wzrosła do pięciu oczek. Swoje trzy grosze do gry biało-czerwonych dołożył Bartłomiej Grzechnik. Dwie kolejne akcje Dryi pozwoliły przyjezdnym zejść z boiska na drugą przerwę techniczną z pięciopunktową przewagą. Wydawało się, że biało-czerwoni pewnie zmierzali po zwycięstwo w tej partii. Estońscy zawodnicy nie zdołali pokrzyżować im planów, a wręcz poniekąd przyczynili się do ich realizacji, bowiem obdarowywali Polaków kolejnymi oczkami po swoich błędach. Pomyłka Tahta dała podopiecznym Andrzeja Kowala piłkę setową. Chwilę później przyjezdni zdobyli ostatni punkt, doprowadzając tym samym do remisu.

Trzecia partia początkowo układała się pomyśli Polaków. Prowadzenie 9:6 po efektywnym ataku Bednorza napawało kibiców dużym optymizmem. Gospodarze jednak szybko rozpoczęli sukcesywne odrabianie strat. Zadanie ułatwiły im błędy polskich zawodników. Estończycy zdołali doprowadzić do remisu tuż przed drugą przerwą techniczną, jednak później to ponownie biało-czerwoni przejęli pałeczkę. Skuteczny blok w połączeniu z efektywnymi zagraniami Bednorza i Michała Kędzierskiego oraz błędami estońskich zawodników doprowadziły do piłki setowej dla przyjezdnych. Polski przyjmujący jednak nie wykorzystał szansy na zakończenie partii. Chwilę później Venno zdołał doprowadzić do remisu. Rozpoczęła się niezwykle zacięta rywalizacja punkt za punkt. Dopiero skuteczny blok Estończyków na Bednorzu zakończył trzecią odsłonę wynikiem 34:32.

Kolejna partia od początku należała do gospodarzy. Już po kilku pierwszych akcjach estońska drużyna prowadziła 5:2. Z minuty na minutę miejscowi coraz bardziej zwiększali swoją dominację. Nie pomogły starania Adriana Buchowskiego. Biało-czerwoni nie ustrzegli się kolejnych błędów, a gospodarze umiejętnie wykorzystywali słabości polskiego zespołu. Podopieczni trenera Kowala wciąż chcieli zaistnieć na boisku, jednak udane ataki Bednorza okazały się niewystarczające. Kreek i Venno świetnie radzili sobie na parkiecie. Estończycy szybko doprowadzili do piłki setowej i asem serwisowym zakończyli drugie spotkanie z biało-czerwonymi.

Estonia – Polska 3:1
(25:22, 18:25, 34:32, 25:17)