Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Heike Beier: Polska liga staje się jedną z najsilniejszych na świecie

Heike Beier: Polska liga staje się jedną z najsilniejszych na świecie

fot. volleyball.de

- Polska liga staje się jedną z najsilniejszych na świecie i podoba mi się, że ja i mój klub jesteśmy w niej i możemy ją współtworzyć - mówi Heike Beier, która po dwóch sezonach w BKS-ie Aluprofie przeniosła się do Budowlanych Łódź.

Spędziłaś w BKS-ie Aluprofie dwa sezony. Jak oceniasz je pod względem sportowym?

Heike Beier: – To dobre pytanie. Prawdę mówiąc, należy oddzielić te sezony od siebie, ponieważ były zupełnie różne. Mój pierwszy sezon w BKS-ie Aluprofie był pod każdym względem wspaniały. Czerpałam ogromną radość z gry w tym zespole, bo wszyscy pomagaliśmy sobie w każdej chwili. Sezon był trudny, a nam udało się zająć w nim 5. miejsce, które uważam, że było dobre. Zespół z ostatniego sezonu był budowany tak, by znaleźć się w najlepszej czwórce ligi. Oczywiście Chemik Police i PGE Atom Trefl Sopot były dużo silniejsze, ale jestem przekonana, że byłyśmy w stanie w tej lidze zająć co najmniej czwarte miejsce. Niestety w najważniejszych meczach nie grałyśmy tak, jak potrafimy. Dużo myślałam o naszych błędach i o tym, co zmienić, żeby wrócić do zwycięstw w najważniejszych momentach. Muszę powiedzieć, że jestem rozczarowana tym, jak skończyliśmy ten sezon.

W ostatnich latach rzadko grałaś w jednym klubie przez dwa sezony. Czy to oznacza, że podobało ci się w BKS-ie Aluprofie?– Oczywiście! Bardzo polubiłam to miejsce! Wiesz, co jest jednak najważniejsze? Ludzie, którzy są wokół ciebie. Czułam się tak świetnie w drużynie, z dziewczynami, z Elą naszą fizjoterapeutką i w ogóle w klubie, że po prostu musiałam zostać na drugi sezon.

Przez te dwa sezony BKS Aluprof miał wzloty i upadki. Jakie były twoje najlepsze i najgorsze momenty w BKS-ie Aluprofie?

– To, co powiem, jest trochę dziwne, bo mój najlepszy moment był porażką. Dla mnie jednak to był jeden z najlepszych meczów, jakie kiedykolwiek grałam. Myślę tutaj o półfinale Pucharu Polski z Chemikiem Police w pierwszym sezonie, w którym grałam w BKS-ie Aluprofie. Przegraliśmy 2:3, ale według mnie zagrałyśmy wtedy wszystkie najlepiej, jak potrafiłyśmy, a gra z dziewczynami była czystą przyjemnością. Wtedy było wszystko: świetna siatkówka, emocje i ogień w naszych oczach. Najgorszym momentem były porażki z Impelem Wrocław w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Miałyśmy dwie wielkie szanse, by awansować do półfinału i nie wykorzystałyśmy żadnej.

Jakie będziesz miała wspomnienia, gdy pomyślisz o BKS-ie Aluprofie i Bielsku-Białej?

– Kiedy myślę o BKS-ie Aluprofie, to myślę o… wszystkich moich koleżankach z drużyny i o Eli Handzlik, o barwach czerwono-żółto-zielonych, o wspaniałych kibicach, o graniu w spódniczkach i o wspaniałym widoku na góry.

Bardzo szybko zyskałaś sobie sympatię bielskich kibiców. Wielu z nich żałuje, że nie będziesz już grać w BKS-ie Aluprofie…

– Ja żałuję, że w przyszłym sezonie będę grała przeciwko fanom BKS-u Aluprofu. To naprawdę świetni kibice, którzy wspierali nas w każdym momencie sezonu. Byli z zespołem całym swoim sercem. Chciałabym, żeby wszędzie na świecie można było spotkać takich cudownych kibiców jak ci z Bielska-Białej.

Co najbardziej podoba ci się w Polsce? Może polubiłaś jakieś polskie potrawy? Może masz jakieś ulubione miejsca?

– Polubiłam ludzi, ich sposób myślenia oraz to, że akceptowali mój straszny język polski. Lubię też polskie piwo i oczywiście naleśniki (Heike słowo „naleśniki” powiedziała po polsku).

Wydawało się, że po opuszczeniu BKS-u Aluprofu zagrasz znów we Włoszech lub w Niemczech. Tymczasem wybrałaś Łódź. Czy to znaczy, że Polska tak bardzo ci się spodobała, że nie chcesz jej opuszczać?

– Jeśli jakiś klub walczy o mnie (tak jak Łódź), to ja będę walczyła dla tego klubu i dam z siebie wszystko, by grać dla niego jak najlepiej. Polska liga staje się jedną z najsilniejszych na świecie i podoba mi się, że ja i mój klub jesteśmy w niej i możemy ją współtworzyć.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved